Kategori
Uncategorized

Deputeti i PS: Kryeministri Edi Rama me tha:“idiot, malok i trashë”!

Deputeti i PS: Kryeministri Edi Rama me tha:“idiot, malok i trashë”!

Ish-deputeti i Partisë Socialiste në Lezhë, Eduard Ndocaj ka rrëfyer në emisionin “Xing me Ermalin” një nga sherret që ka patur me Kryeministrin Edi Rama.

Ai tregoi se është zënë në telefon me Kryeministrin për shkak se kishte kundërshtuar qeverinë për çështjen e plehrave.

Sipas tij, telefonata mes tyre kishte zgjatur rreth 30 minuta dhe se Rama i kishte thënë “s’dua të të shoh më në Kryeministri” dhe e kishte quajtur “idiot, malok të trashë”.

Ermal Mamaqi: Më kanë thënë që je zënë një herë live me kryetarin?

Eduart Ndocaj: Jemi zënë disa herë, por një herë jemi zënë në telefon.

Ermal Mamaqi: Aman na thuaj ndonjë gjë se ne vdesim për thashetheme. Ku ishe kur ndodhi telefonata?

Eduart Ndocaj: Ishim në mbledhjen e Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese dhe po diskutonim për çështjen e plehrave. Po i binte telefonit ky sepse unë kisha bërë një artikull në një gazetë edhe pse isha deputet i PS dhe kundërshtoja dhe akuzoja.

Ermal Mamaqi: Kishe bërë deklaratë kundër qeverisë ndërkohë që ishe në qeveri?

Eduart Ndocaj: Po.

Ermal Mamaqi: Sa i madh që je.

Eduart Ndocaj: Unë ia mbylla telefonin dhe i shkruaj: Kush jeni ju, se jam i zënë. Ai ma ktheu: Jam Kryeministri, dil zhbllokohu. Më thotë Shalsi me kë po flet? I thashë me Kryeministrin. Dil jashtë më tha se ndërpresim mbledhjen. Prita derisa mbaroi mbledhja dhe bëmë debat gati gjysmë ore në telefon dhe pastaj i thashë ta mbyllinim se po vij te Kryeministria. Jo më tha, s’dua të të shoh më në Kryeministri.

Ermal Mamaqi: Po çfarë thoshte kështu në telefon?

Eduart Ndocaj: “Është i ëmbël kështu, më tha: Idiot, malok, i trashë. Është i ëmbël, gjuhën e ka”.

Ermal Mamaqi: Kur do është delikat!

Por ky “maloku i trashë” kishte pritur Edi Ramën kur ishte në opozitë, e kishte ndihmuar, bile diku është shprehur se kishte dhënë 500 milion lekë për fushatën e PS-së. Ish-deputeti pritej nga personalitetet me të larta të vendit, asokohe si vetë Edi Rama, Gramoz Ruçi, Taulant Balla, bile edhe Presidenti i kohës, Bujar Nishani. E prisnin se ishte në një nivel kulture dhe vizioni me ta…Por sapo kundërshtoi qeverisjen, e përjashtuan.

Ja personalitetet-miq të ish-deputetit, që kryeministri e paska sharë si “idiot”:

Në foto: Eduart Ndocaj me Gramoz Rucin, kryetar Kuvendi

Në foto: Eduart Ndocaj me Edi Ramën, kryeministër

Në foto: Eduart Ndocaj në fushatë 2013 me Edi Ramën

Në foto: Eduart Ndocaj me Bujar Nishanin, ish-president

Në foto: Eduart Ndocaj me Taulant Ballën, numri dy në PS

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s