Kategori
Uncategorized

Taulant Balla i përfshirë dhe në trafikun e prostitucionit të femrave moldave 

Të tjera dëshmi dalin në dritë nga e kaluara e Taulant Ballës, kryetarit të Grupit parlamentar të PS-së.

Dëshmive dhe akuzave të hershme për përdhunim, për lidhje me elementë kriminale, pengim të drejtësisë, i është shtuar edhe ajo e trafikut të prostitucionit.

Kjo e fundit, e lidhur me kohën kur Balla kryente studimet në Rumani dhe bënte garanci për trafikimin e femrave moldave.

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar shënimin e mëposhtëm, duke iu referuar mesazhit të një qytetari.

‘Burime diplomatike, – shkruan Berisha, –  kanë informuar në momentin e marrjes se Taulant Begos/Yaris etj etj, këshilltar në Kryeministri për marrëdhëniet me trafikantët, se ai është ndaluar nga Polici të vendeve të tjera fqinje për trafik të skllevërve të seksit. Kurse qytetari dixhital denoncon përdorimin e ambasadës së Shqipërisë për procedura lehtësuese për trafikimin e vajzave moldave gjatë viteve që ka studiuar në Rumani.

Lexoni mesazhin e tij!’

Përshëndetje doktor Berisha, të uroj shëndet!

Jam një qytetar i thjeshtë,  kam familjen në Rumani, Bukuresht, dhe kam pasur të bëj me Ambasadën Shqiptare në Rumani për dokumente të ndryshme.

Ndërkaq, një punonjëse e Ambasadës më ka treguar se Taulant Balla ka bërë një shumë të konsiderueshme garancish për femra moldave në Ambasadën Shqiptare në Rumani gjatë kohës kur ai ka qënë student në Iasi, qytet në Rumaninë verilindore, saqë edhe vet ish-ambasadori ka ngelur i çuditur nga kjo gjë.

Bëhet fjalë në vitet kur Taulant Balla ka qënë në universitet në Iasi, në 1994. Respekte doktor Berisha, je gjigand!”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s