Kategori
Uncategorized

“Rilindja” e zhytur në krim.

Vëndi është marrë peng!

Fundi i kësaj qeverie, i kësaj bande bande narkotrafikantësh po vjen.

Por ai po vjen me një kosto të rëndë për vendin, politikën, dhe gjithë kombin shqiptar.

Evropa nuk pranon narkoshtetin në gjirin e saj, pra nuk na pranon ne shqiptarëve.

Vëndi është marrë peng nga narko-trafiku.

Me moton gjithë “qelbësira bashkohuni” të rrëzojmë Berishën.
Kjo bandë mashtruesish, burgaxhinj, kriminelë, trafikantë dhe shpërndarës droge.

Hajdutë xhepash, deri në “prostitutat” e bulevardeve të evropës bashkuan forcën, kërcënimet, lekët e drogës, për të blerë votën dhe marrë peng jo vetëm partinë socialiste, por gjithë kombin shqiptar.

Ata morën pushtetin!
Jo për ta qeverisur më mirë, jo për ta çuar vendin drejt evropës, por për ta këthyer në një bazë për lulëzimin e krimit, mbjelljen dhe trafikimin e drogës, si borç ndaj atyre (trafikantëve) që e sollën në pushtet.

Tanimë jo vetëm timoni, por edhe tepsia kaloj në duart e kësaj bande nga më të rrezikshme në vend dhe jashtë tij.

Rruga e “prostitutave” që financuan fushatën dhe marrjen e pushtetit me leket e pista të trafikut dhe krimit të organizuar tanimë ishte e hapur.

Ata u bënë deputetë,
—–kryetarë bashkish,
—-drejtues policije,
—-deri edhe në postin e lartë të ministrit të brendëshëm.

Avionët e drogës (mushkonjat rilindase) një si ata italjanë më Prill 1939 mbushën bregdetin shqiptar.

Bandat e habilajve nën drejtimin e vetë ministrit të brendëshëm, një si Zan Çaushi më 1997 morën drejtimin e policisë, kontrollin, prodhimin, dhe rrugët e trafikut të kanabisit.

Në anën tjetër vetë vëllaj i kryeministrit Olsi Rama, jo vetëm bënte udhëtime me këto banda në jug dhe jashtë vendit duke transportuar kokainë, por ishte i përfshirë drejt për së drejti në laboratorin dhe kokainën e Xibrakës, pse jo dhe në kokainën (banane) të Maminasit.

Ministria e mbrojtjes fikte radarët për të bërë të mundur lëvizjen e lirë të rrugëve të trafikut drejt evropës.

Banda tjetër krah i armatosur i “rilindjes.”
Financuese dhe shtyllë kryesore e shantazhit, krimit, pengmarrjes, dhe trafikut të drogës që drejtohej nga miqtë e kryeministrit (Shullazët) ishin kethyer ne tmerr i qytetareve dhe bizezmeneve.

Banda tjetër ajo e Elbasanit krah i armatosur i “rilindje” dhe kryetarit të bashkisë atje.

Më në fund edhe ministri tjetër i brendëshëm Fatmir Xhafa, ish hetues i diktaturës, është i përfshirë nëpërmjet vellait të tij Agron (Geron) Xhafa i denuar per trafik ne Itali dhe Kumbi, në organizimin e bandave dhetrafikimin e drogës drejt evropes.

Vëndi po shkon drejt katastrofës, me mijra familje po marrin rruget e mergimit, azilet e evropes mbushur plot.

Evropa tek qeverisja e bandave të qeverisë Rama po sheh rrezikun e stabilitetit të saj, ajo nuk na pranon.
Jo vetëm kaq por ajo po na mbyll me tela me gjemba.

Ambasadorët mbyllin sytë përballë kësaj katastrofe.

Peshku i madh doli sardele liqeni.
Në fund të fundit ata e bënë detyren e tyre ndaj Sorosit në dëm të interesave kombëtare shqiptare, dhe tani po largohen të kamur nga shqipëria.

Ku po shkojme!?

Vetëm bashkimi i popullit kundër së keqes mund dhe do e shpëtojë vendin nga kjo katastofë ku e ka çuar dhe po e çojnë bandat e “rilindjes.”

Të gjithë bashkë për të ç’kulur këtë çiban të keq, për të shpëtuar vendin dhe kombin, të ardhmen e tij, dhe rrugën drejt Bashkimit Europian.

Shqipërisë i kemi borç.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s