Kategori
Uncategorized

Shpërthen i afërmi i Ziver Veizit: Mos u bo aq i dhje*ë, ti je vrasësi i viktimave të 21 janarit

Kryeministri Edi Rama foli sot për Policinë e Shtetit, të cilën në fakt e ngriti në piedestal. Jo vetëm kaq, por arriti deri aty sa tha që “populli i beson më parë policisë, sesa liderëve fetarë”.

Këto deklarata kanë acaruar një të afërm të një prej viktimave të 21 janarit.

Një familjar i Ziver Veizit ka shkruar pranë redaksisë së JOQ, ku thotë se në fakt është Rama vrasësi i viktimave të 21 janarit, që i çoi socialistët drejt vdekjes, ndërsa vetë qëndronte tek piramida.

Përshëndetje JOQ. Nuk do doja të reagoja po tani Edi Rama e mbushi kupën. Unë jam një i afërm i Ziver Veizit që u vra në 21 janar jo nga ai pushtet që ishte po nga vete Edi Rama dhe Sajmir Tahiri. Nuk e kuptoj se çfarë po flet Edi Rama për drejtësinë. Ai dhe për viktimat e Gërdecit vetëm  sa i ka reklamuar në rrjete sociale. Unë i them kryeministrit nëpërmjet jush mos u bo aq i dhjerë sa që je more ftyrë kriminel i pabese qe e ktheve partinë në një hale kriminelash. Vrasës dhe burracak, për viktimat  e janari vetëm ti bashkë me Sajmir Tahirin jeni përgjegjës. Ju i detyruat protestuesit që të hynin brenda në kryeministri dhe të rrëzoni Sali Berishën. Ti je fajtor, ju jeni fajtor. Eh çfarë policie na foli Kryeministri dhe Sajmo, për cfarë? E patë Partinë Demokratike çfarë proteste paqësore bën? Po ato nuk dinin që atë popull ta çonin në vrimën e zjarrit? Por jo, i çuan në çadrën e lirisë. Unë kam qenë kundër Sali Berishës edhe do jem si një Veiz që jam, por i them Edi Ramës mos u tall me viktimat e janarit sepse ti je fajtor dhe një gjë e them si një socialist i betuar, Edi Rama dhe Sajmir Tahiri janë kriminelat që e duan PS për 4 vjet në një arenë droge, vrasje dhe të mos bëjë reklama për viktimat dhe policinë, pasi po vetë Rama dhe Tahiri kanë sulmuar policinë me shpirt e gjak, Sajmo trimi bashkë me kupolën e tij të organizimit të 21 janarit. U fshehën tek piramida, kurse më 22 janar bëheshin burra të mirë dhe jepnin ngushëllime. Ti pse nuk vë drejtësi për këto viktima? Tregohu burrë dhe largohu njëherë e mirë bashkë me kupolën tënde që e kthyet PS-në në një parti hajdutësh e krimi. Edi Rama ik! Unë si socialist dhe si Veiz dua të shporresh dhe të gjesh vrimë të shpëtosh aty ku ti e ke vendin.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s