Kategori
Uncategorized

Kolonel Koliqi : Si e njoha Dr -Berishën, dhe Lulzim Bashën …

Shkruan/ Koloneli i SHIU_t Kostadin Koliqi /

Doc. Berishen, fillimishte e kam njohur nepermjet Doc. Ylli Popa, pedagogu i tij qe me thoshte

– Berisha, student i jashtezakonshem me nje vullnet te celikte dhe ne v. 91 kur Berisha hyri ne politike, Ylli Popa me tha

– kardiologjia humbi gjeniun e saj, politika fitoi njeriun me te ndershem dhe me inteligjente qe une kam njohur….

Nje gje me ka habitur .

Doc Berisha, me kulture, informacion, memorie te jashtezakoneshme, pa vater harrese, vetem me vater kujtese .

Me nje inteligjence te nivelit maximal, nuk arriti ta njohe qe kishte afer nje mashtrues dhe hipokrit te pa pare……. gje qe nuk e besoj dhe pyes vehten …

Kush dreqin e detyroi ta mbante kaq gjate kete hiene aq afer dhe ne krye te PD-s, shpreses tone per demokraci……… ps.

Kostadin Koliqi : Koloneli i SHIU-t, per bregdetin ///

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s