Kategori
Uncategorized

Kosova përshkruhet si pjesë e Serbisë në hartën e përdorur në Konventën Ndërkombëtare të Turizmit në Tiranë

Konventa Ndërkombëtare e Turizmit është organizuar për herë të parë në Ballkan me Organizatën Botërore të Turizmit, me pjesëmarrës nga 38 vende të botës në këtë konventë është paraqitur një hartë ku shihet se një pjesë e territorit të Kosovës është paraqitur me mbishkrimin ‘Serbia’.

Kjo hartë e cila informon për investimet në disa biznese hotelierie në qytete të ndryshme të Shqipërisë, e paraqet pjesën jugore të territorit të Kosovës brenda kufijve të Serbisë.

Në hartë shihen kufijtë e shteteve tjera të Ballkanit Perëndimor me të cilat kufizohet Shqipëria; Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi dhe Greqinë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s