Kategori
Uncategorized

Dimri i fundit në pushtet i Putinit

”Nervoz” …. Dimri që mund të jetë i fundit në pushtet i Putinit .

Evropa po shkon drejt dimrit të saj më të rrezikshëm në historinë moderne me luftën e vazhdueshme në Ukrainë.

Expressen u kërkoi disa ekspertëve të shikonin në të ardhmen.

Këtu janë skenarët e tyre të ndryshëm;

nga përdorimi i armëve kimike dhe bërthamore te rebelimet në ushtrinë ruse.

– Nuk mund të përpiqemi t’i lexojmë rusët se si duken doktrinat e tyre të ndryshme ushtarake.

Putinit nuk i intereson më asgjë, madje as vetë kushtetuta e Rusisë, thotë Samantha de Brendern, studiuese në Institutin Mbretëror të Çështjeve Ndërkombëtare.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s