Kategori
Uncategorized

”Turku Veto -Erdogan” që burgos kritikët, duke përfshirë gazetarë dhe politikanë të zgjedhur.

Çfarë budallai, thotë prezantuesi Kristoffer Ahonen Appelquist, i cili në fund të segmentit i drejtohet drejtpërdrejt presidentit turk, si ”Turku Veto”

– Edhe nje gje.

Ju duhet t’i jepni një mallkim atij që ne intervistojmë ose shfaqim në TV.

Këtu kemi demokraci dhe nëse dua ta ndryshoj “Svenska nyheter” në “Kurdiska nyheter”, do ta bëj.

Pra, tani e bëj, thotë ai, duke ndryshuar logon në këtë.

Më pas humoristi suedez-kurd Kadir Meral vazhdoi të bënte shaka me Erdoganin.

Edhe ai në fund i drejtohet drejtpërdrejt presidentit turk.

– Erdogan, ju doni të sillni në shtëpi kritikët dhe aktivistët nga Suedia.

Me fjalë të tjera, të gjithë ata që nuk ju përshtaten dhe që ju urrejnë .

A është kjo ajo që bëni kur blini edhe në internet?

Oh, çfarë një copë e shëmtuar në madhësinë e gabuar, duhet ta kem!

Gazeta Sabah e quan këtë tipar “një turp” dhe “skandaloz”, dhe gazeta online Haber është gjithashtu e ashpër në kritikat e saj ndaj asaj që ata i referohen si tallje me Erdoganin.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s