Kategori
Uncategorized

Plani dimëror i Putinit: Evropa në gjunjë me kaos ekonomik

Premium:Evropa po përgatitet për një dimër të ashpër.

▪️Furnizimet e mbytura të gazit nga Rusia kërcënojnë të çojnë në racionimin e energjisë kur të godasë i ftohti.

▪️Flukset e refugjatëve të shkaktuara nga mungesa e ushqimit ushtrojnë presion mbi vendet anëtare të BE-së.

▪️Familjet janë nën presionin e çmimeve të larta të energjisë elektrike, uljes së pagave reale dhe rritjes së tarifave të hipotekave.

Nga ana energjetike, gjërat janë errësuar që kur shpërtheu lufta, thotë Håkan Frisén, kreu i parashikimeve në SEB.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s