Kategori
Uncategorized

Prokurori synon të dënojë Putinin për krime lufte: “Ne mund ta bëjmë përsëri”.

Si i vetmi prokuror në botë, ai ka arritur të dënojë një president për krime lufte.

Tani David Crane dëshiron të bëjë të njëjtën gjë me Putinin.

Avokati amerikan ka një mandat paraprak nga OKB-ja për të ngritur një gjykatë speciale ku Putini dhe komandantët e tij mund të hetohen për krime në Ukrainë.

– Unë tashmë kam eliminuar një president, mund ta bëjmë përsëri, thotë ai dhe thekson se edhe në Ukraina kryen po kryen krime lufte.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s