Kategori
Uncategorized

Kokalari : Vetëm një PD vërtetë konservatore do ta nxjerr Shqipërinë nga moçali i korrupsionit.

Të dashur miq :

Tani që Partia Demokratike zgjodhi jo vetëm lidershipin por dhe strukturat e saj drejtuese, puna ime për krah jush, si qytetare, atdhetare, dhe aktiviste e Partisë Republikane (konservatore) amerikane, për ringritjen e Partisë Demokratike Konservatore Shqiptare, këtu mbaron .

Suksese të mëtejshme dhe Zoti ju bekoftë të gjithëve.

Me respekt

Evi Kokalari /

Nga Evi Kokalari /

Urime kryesisë së re të PD.

Besoj se shumë janë dakort me mua kur them se puna ime në Shqipëri mbaron këtu dhe si e tillë, do ti kthehem jetës time të përditshme në Amerikë, bisnesit, politikës dhe miqve.

Gjithsesi një gjë nuk ndryshon; fakti që vetëm një PD vërtet konservatore do ta nxjerr Shqipërinë nga moçali i korrupsionit.

Një PD e qëndrës apo e qëndrës së djathtë, do të jetë thjeshtë një vazhdimësi e asaj që kemi njohur dekatën e fundit, dhe do ngelet një parti e pazareve.

Në kundërshtim, një PD e parimeve konservatore do të fokusohet tek populli dhe Shqipëria, dhe jo tek xhepat e saja.

Duke shpresuar për më të mirën,

Suksese të mëtejshme dhe Zoti ju bekoftë të gjithëve.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s