Kategori
Uncategorized

Kokalari : Hapi i parë për një proces demokratik nisi sot”/

Besoj se jeni dakort me mua kur them se nuk ka ndjesi më të mirë se të kesh mundësi zgjedhjeje në votim dhe të kesh lirinë të përcaktosh vetë atë kandidat që ti mendon se do të të prezantoj ty dhe jo elitën politike.

Ndonëse sot ishin primaret e para, vlen të përmëndet se koha nuk premtonte për një proces të plotë si do jetë në zgjedhjet e ardhshme.

Evi Kokalari, me sekretarin Mike Pompeo .

Eshtë e rëndësishme ti jepet kohë dhe kandidatët të kenë mundësin e debatit politik para audiencave që do prezantojnë.

Debatet janë shumë të rëndësishme për çdo zgjedhje, jo vetëm për primaret, dhe uroj që së shpejti ky koncept të futet si normë e domosdoshme dhe në politikën Shqiptare.

Evi Kokalari, me ish Kryeministrin Sali Berisha .
Evi Kokalari, me deputetë dhe drejtues të Partisë Demokratike (konservatore) Shqiptare .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s