Kategori
Uncategorized

Si na mashtroi Lulzim Basha : Ai na tha se ’Merkel do mbështesi djegien e mandateve’…

Monika Kryemadhi rrëfen për herë të parë si shkoi opozita te djegia e mandateve parlamentare 2 vite më parë, një vendim ekstrem dhe i paprecedentë në politikën shqiptare.

Kryetarja e LSI zbuloi mbrëmjen e sotme se Partia Demokratike i kishte premtuar se “kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Partia Popullore Evropiane do të përshëndeste vendimin e opozitës për djegien e mandateve”.

Simbas Monika Kryemadhit, Premtimi iu është bërë aleatëve,nga vetë kryedemokrati Lulzim Basha, i cili i bindi ata që të shkonin drejt aktit ekstrem, me premtimin e rremë se kishte mbështetje ndërkombëtare.

The chairwoman of the SMI, Monika Kryemadhi, revealed tonight that Lulzim Basha, chairman of the Democratic Party, had promised her that: “German Chancellor Angela Merkel and the European People’s Party would welcome the opposition’s decision to burn the mandates”.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s