Kategori
Uncategorized

Evi Kokalari : z.Kim ti lemë fushatat, nëse ke prova, shko dhe tregoji në Kongres .

Problemi i guvernatores Kim nuk është aq shumë karrigia e Lulit, sesa mbajtja në pushtet të një narko qeverie.

Mbajtja në pushtet e një bande që vjedh votat e qytetarit.

Mbajtja nè pushtet e grupi sorosjan që mashtron, vjedh, abuzon me lekët e popullit

Mbajtja në pushtet e nje bande që jo vetëm kanabizoj gjith vëndit, por me ndimen e saj, trafikantet shqiptare mbushen europen dhe botën me drogë

Guvernatorja Kim e di shume mire se largimi i Lulit nga drejtimi i Partise Demokratike, do sjelli shumë shpejt reagimin qytetar dhe largimin sa më shpejt të kësaj narko qeverie sorosjane në pushtet …

Guvernatorja e dështuar e di se kercenimeve te saj me barin kinez, ju doli boja.

Guvernatorja e dështuar e di se me Berishën nuk mund të bëjë dot më pazare te ndyra dhe te fshehta ne dem të kombit dhe sigurisë kombëtare, ndaj dhe si llazore e sulmon kudo ku mundet nëpermjet TV_e qeveritarë të mikut te saj narkokryeministrit Rama, vemjes bashkiake Veliaj…

Deklarata e Yuri Kim, reagon Evi Kokalari për Syri.net: Nëse ka prova, të shkojë dhe t’i tregojë në Kongres

Komenti i Kokalarit ishte:

Evi Kokalari !

”Nëse ambasadorja Kim thotë se ka prova, atëherë ajo duhet të shkojë në Kongres dhe t’u japë atyre ato prova.

Kongresmeni Lee Zeldin ka kërkuar t’i shohë ato pronva, dhe deri më tani Sekretari Blinken nuk ka qenë në gjendje t’i japë këto prova.

Yuri Kim-it duhet t’i kërkohet nga Kongresi që të tregojë këto prova për të cilat ajo flet”.

Reagimi i Kokalarit në anglisht:

“If Ambassador Kim says she has proof, then she should go to Congress and give them that proof. Congressman Lee Zeldin has asked to see it, and so far Secretary Blinken has not been able to give that proof. Yuri Kim should be asked by Congress to show this proof she talks about”..

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s