Kategori
Uncategorized

Vili Minarolli: Shpëtoni Shqiperinë nga lugë-çorbë-ngrënësit…

Ambasador Vili Minarolli /

Sot më shumë se kurrë, detyra e çdo kujt qytetari dhe demokrati është jo vetem mbrojtja e votës, jo vetem denoncimi me abuzimin, dhe vjedhjen e votes se qytetarit, por dhe mbeshtetja e fuqishme e forces politike qe solli dhe mbron lirinë.

Mbështetia e Partise Demokratike…

Dhe jo vetem,

Por sot veç demokrateve, qytetari shqiptar i tradhetuar, dhunuar varferuar, vjedhur dhe shfrytezuar nga kjo narko-qeveri, i duhet mbështetia e paster e partise demokratike dhe e kryetarit Basha …e vetmja alternative dhe shprese ne mbrojtje te te drejtave dhe lirive te qytetarit, ne mbrojtje te familjes, kjo edhe ne mbrojtje te votes se tij të lirë.

Sulmet e tredhakëve, pabesakëve, deshtakëve, dhe djallëzakeve ndaj partisë demokratike dhe kryetarit Basha, nuk jane ndonje fenomen i ri,

Atë e kane bere dhe te tjere me pare, kunder partise demokratike dhe Berishes, dhe fatkeqesisht keta te tjere dhe te mjere, jane o nga ata qe hija nuk i le te drejtojne dot më shtyllen e tyre kurrizore, o fitimet dhe ofiqet e dikurshme brenda qeverisjes se PD-se, por dhe vazhdimin e ketyre ofiqeve te ndyra me qeverine Rama…

Këto janë ato që i detyrojnë këta tredhakë-dështakë të nxjerrin lloj lloj mut’hajë, nga goja e tyre e ndyre.

Ndaj sot eshte koha te mbeshtesim kryetarin Basha.

Postimi i plote i ish deputetit dhe kryetarit te Partise Demokratike Tirane. 🇦🇱Ambasadorit, zotit Vili Minarolli.

Detyra kryesore e cdo antari dhe drejtuese te PD eshte mbeshtetja e plote per Kryetarin Basha. Ai duhet te drejtoje dhe ekipi i tij duhet te udheheqin betejen per te evidentuar dhe provuar farsen zgjedhore.
Te paduruarit per t’i zene vendin jane pjese e lojes te kundershtareve politik te PD.
Shpetoni Shqiperine!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s