Kategori
Uncategorized

Basha: Numërimi i votave do përfundojë me fitoren e madhe të Aleancës për Ndryshim

Mos bllokoni numurimin !

Fitorja do i takojë ç’do shqiptari ! ✌🏼

Kemi të bëjmë me një humbje të thellë të PS-së dhe një rritje të votave për PD-në dhe Aleancën për Ndryshim.

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat, i ka bërë thirrje PS-së që të mos bllokojë numërimin.

Basha deklaroi se kutitë e hapura deri më tani janë të zonave që njihen si bastione të PS-së dhe humbja në këto zona është e thellë për partinë në pushtet.

Në fund, Basha u shpreh se fitorja do ti takojë çdo shqiptari.

Pjesë nga deklarata e kreut të PD-së:

Dua t’ju falenderoj të gjtiha mediat për punën e jashtëzakonshme dhe që do ta vazhdoni deri sa numërimi të mbarojë. Si e dimë të gjithë qendrat e para që numërohen janë qendrat që favoriozojnë partinë në pushtet dhe PS ka humbur thellë.

Janë ata që kanë bllokuar numërimin. Le ta vazhdojnë sepse vullneti i popullit është në kuti dhe thirrja ime është vazhdoni punën me përgjegësi dhe seriozitet. Numërimi do të bëhet në mënyrë rigorozë dhe ashtu siç janë thyer në ato që i kanë bastione të tyre, ashtu do të vazhdojnë.

Fitorja është e padiskutueshme, fitorja do ti takojë çdo shqiptari.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s