Kategori
Uncategorized

Spak ku je ? ? ?

Nga Dritan Kaba

Denoncimi i avokates Adriana Kalaja !

Ja si shperdorohen parate e taksapaguesve te Tiranes per te bere fushate per Rilindjen.


Nuk iu mjaftojne parate qe kane vjedhur me leje ndertimi ne bashkepunim edhe me Ndragheta.
Nuk i dalin parate qe ka vjedhur me tenderat e drejtperdrejte me fond limit 99.99%.


Nuk i dalin parate qe ka ndare me projekte me kengetaret e mejhaneve te Rilindjes.
Nuk i dalin parate e vjedhura nga koncensionet, sidomos ai iplehrrave, per te cilin pa diskutim do te shkoje ne burg.


Ppr ka vene makinat e bashkise, mjetet financiare te bashkise, pronat e bashkise, taksat e qytetareve dhe rrogetaret e bashkise ne sherbim te fushates se Rilindjes.
Me kete shkelje sipas ligjit duhet te shkoje ne burg, kryetari i bashkise Erion Veliaj, per shperdorim detyre dhe te fondeve te bashkise per qellime elektorale.


Ne pamjet filmike jane makinat e bashkise, qe paguhet nga taksat e tiranasve qe iu ka rritur te gjitha, ujin e pijshem, ka sajuar edhe taksa te tjera si ajo gjoja e arsimit, rritjen e taksave te tjera per biznesin e vogel, taksen e gjelberimkt, qe te paguaje incirenatorin e krimit dhe mafias,


Punonjes te bashkise se Tiranes qe paguhen nga taksat tuaja.
Dekori i bashkise qe gjithashtu paguhet nga taksat tuaja.
Ndaj ne 25 prill, dil e voto kunder kesaj bande kriminale.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s