Kategori
Uncategorized

Votimet i kemi në 25 Prill, se zgjedhjet i vulosëm në fillim e muajit

Nga Ilir Fatkoja /

Turmanakë dhe klakerë për VOTA

Fushata e zhurmshme “për votime” dhe rendja pas berihajt e turmave me djegie të brendëshme janë produkt tipik i mendësisë dhe sjelljes komuniste. Zallamahia për të mbledhur vota dhe jo për të zgjedhur më të mirin program bën që “liderët” kryesorë politikë të tështijnë gjithfarë marrëzirash në fytyrat njerzore tashmë të njësuara në turmë.

Turmanakët e vetë ndezura gjer në eterim pjerdhin pa pra dhe me të dyja gojët morfologjinë e absurdit kolektiv dhe dyfytyrësitë vetiake.

 • Të qenurit pjesë e turmës të çliron, të emocionon, të jep kënaqësi të madhe, – thonë rëndom turmëtarët.
 • Sidomos kur je pjesë e një turme pa tru,- ironizojnë nën zë klakerët e paguar mirë.
  Nën klithmat e turmanakëve që u përgjajnë gjëmimeve e bubullimave vjeshtake lindin dhe bubrrojne ata – kacarrumët politikë, që thirrje pas thirrje, fetish pas fetishi, pellitje pas pellitje, hedhin shtat nga gulcitjet njerzore …
 • Bash prej cmendurise se turmanakeve dhe klakerizimit te mire paguar ngjizet bejlerllëku i spurdhjakëve politikë.
  Kur mbaron shfaqja e maskaradës dhe publiku shkërmoqet, fillojnë përpjekjet për t’ju rikthyer vehtes si qenie njerzore .
  Pas meje dikush pëshpërit mërzitshëm:
  Edhe sonte nuk paskemi drita…
  Votimet i kemi në 25 Prill, se zgjedhjet i vulosëm në fillim e muajit

Bash prej cmendurise se turmanakeve dhe klakerizimit te mire paguar ngjizet bejlerllëku i spurdhjakëve politikë.

Kur mbaron shfaqja e maskaradës dhe publiku shkërmoqet, fillojnë përpjekjet për t’ju rikthyer vehtes si qenie njerzore .

Pas meje dikush pëshpërit mërzitshëm:

Edhe sonte nuk paskemi drita…

Votimet i kemi në 25 Prill, se zgjedhjet i vulosëm në fillim e muajit

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s