Kategori
Uncategorized

🇾đŸ‡Ș Ambasadorja Suedeze HĂ„stad: Mos Shit VotĂ«n.

Nderkohe qe Suedia ka presidencen e radhes te OSBE-së, ambasadorja e saj në Shqipëri, Elsa HastÄd, është pjesë e grupit të ambasadorëve që po ben një fushatë në Shqipëri për rëndësinë e pjesëmarrjes në votim, dhe për rëndësinë që ka ky proces për demokracinë.

Ambasadorja e Suedise Elsa HÄstad ka shkuar në fshatin Paçram të Vaut të Dejës, për të folur me fshatarët për vlerën që ka vota e secilit prej tyre, sidomos në zonat e varfra të vendit.

Jemi kĂ«tu nĂ« Paçram pĂ«r tĂ« marrĂ« kĂ«ndveshtrimin dhe perceptimin e njerĂ«zve nĂ« lidhje me procesin zgjedhor. Nuk do tĂ« flasim me banorĂ«t pĂ«r shitblerjen e votĂ«s nĂ« takime, por pĂ«r pjesĂ«marrjen e komunitetit nĂ« procesin zgjedhor. ËshtĂ« shqetĂ«sues fenomeni i shitblerjes sĂ« votĂ«s, duhet tĂ« keni kujdes sepse stadi nĂ« tĂ« cilin demokracia nĂ« ShqipĂ«ri ndodhet, Ă«shtĂ« shumĂ« e brishtĂ«”.

“Kemi tĂ« gjithĂ« njĂ« rol ! Por rolin mĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m e kanĂ« qytetarĂ«t dhe shteti.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke pĂ«rdorur llogarinĂ« tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke pĂ«rdorur llogarinĂ« tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke pĂ«rdorur llogarinĂ« tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s