Kategori
Uncategorized

Ambasadorja Yuri Kim : Mos ja u dorëzoni fuqinë tuaj kriminelëve !

Apel i fortë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nëpërmjet Ambasadores Yuri Kim .

🔹Shqiptarë !

🔹Më 25 Prill, mos ja u dorzoni,fuqinë tuaj kriminelëve.

🔹Mos votoni krimin e organizuar.

🔹Koha të hapni sytë dhe zgjidhni të ardhmen tuaj të marrë peng.

Koha që shqiptarët të mendojnë për fëmijët, familjen të ardhmen e tyre europiane.

Koha që shqiptaret te ndahen njehere e përgjithmonë nga keq-qeverisja mafia,dhe bandat ne pushtet.

Koha qè shqiptarët të bëjnë zgjedhjen e duhur duke mos i lënë dhe mos ja u dhënë votën dhe bashke me te fuqine e tyre me kete vote të arte me 25 Prill, krimineleve dhe krimit të organizuar.

Koha që shqipëria të ndahet njehere e përgjithmonë, nga pushtetarët, dhe politikanët, llumnajë, abuzues, mashtrues, dhe kriminalë.

Shqiperia dhe kombi shqiptar i përkasin demokracisë dhe perëndimit.

Jo më lindjes, jo më krimit, jo më komunizmit .

🔹Më 25 Prill:
Mos e shisni të drejtën tuaj.
🔹Më 25 Prill:
Mos ia dorëzoni fuqinë tuaj kriminelëve.
🔹Më 25 Prill:
Vetëm JU duhet të zgjidhni të ardhmen tuaj.

Më 25 Prill vota e arte e shqiptareve, do i thotë Stop rrugës zikzake, idhnake dhe pa krye, të ndjekur ne keto tetë vite jo vetem të një keq qeverisje te pa afte.

Por nje narko qeveri e mbajtur dhe lidhur ngushte me bandat dhe krimin e organizuar.

Të një narko pushteti ku figurat me te larta te tij jane akuzuar per lidhjet e tyre te ngushta jo vetem me PPP-të, por dhe me krimin e organizuar dhe trafikun e droges.

Të nje narko pushteti qe me leket e droges dhe krimit te organizuar jo vetem vjedhin dhe blene vota, por exsponentet e ketij krimi jane sot ne kupolen e pushtetit qendror dhe lokal.

Ndaj me 25 Prill vota e popullit nuk do jete vetem e arte…

Por dhe e rende plumb,

Ajo duhet te shkoje dhe do shkojë drejt atyre qe e duan dhe ju dhimset ky vend,

Ajo do jete një STOP i fuqishëm ndaj atyre qe mashtruan, vodhë dhe shkaterrruan duke abuzuar pafundesisht me pushtetin ne kurrizin e ketij populli.

NDAJ MË 25 PRILL: VENDOS UNË POPULLI

25 Prill.

Këtë radhë…

Populli shqiptar,do të dije të zgjedhi mes varferise, pabarazisë, pa sigurisë, trafikut të drogës, dhe ikjes natën, rrugëve dhe azileve te botes …

Dhe

Ëndrrës-Rikthim ne normalitet.

Populli do siguri, zhvillim, integritet, ekonomi, dhe barazi para ligjit.

Gje qe i ka munguar prej 8 tetë vitesh.

Ndaj dhe apeli i Ambasadores Kim është i qartë.

Voto të ardhmen tënde.

E ardhmja dhe siguria e jote fitohet duke i thënë

JO MAFIES !

Jo krimit të organizuar,

Jo bandave dhe trafikantëve në dhe me pushtet.

Apeli i Ambasadores së SHBA-së.

🔹Më 25 Prill:
Mos e shisni të drejtën tuaj.

🔹Më 25 Prill:
Mos ia dorëzoni fuqinë tuaj kriminelëve.

🔹Më 25 Prill:
Vetëm JU duhet të zgjidhni të ardhmen tuaj.

1-Don’t sell your right.
2-Don’t surrender your power to criminals.
3-Only YOU must choose your future.

Apeli i SHBA-së, nepermjet Ambasadores Kim, është e vetmja vaksinë e provuar, e ngutshme.

Është shpëtim-emergjenca e perëndimit që ju nevojitet më shumë se kurrë, sot shqiptarëve…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s