Kategori
Uncategorized

Kush fshihet te lista e PS.Nga Jurgis Çyrbja, Rrahman Rrahja te djali i Aqif Rakipit.

Ilir Ndraxhi
Jurgis Çyrbja
Rrahman Raja
Sajmir Hasalla

Lista e kandidatëve të Partisë Socialiste “fsheh” brenda saj dhe emra të përfolur më parë për drejtësinë.

Ilir Ndraxhi Jyris Çyrbja Rrahman Raja

Gjithashtu, në listën e Partisë Socialiste figuron edhe djali i ish-deputetit të Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Aqif Rakipi. 

Në listën e kandidatëve të qarkut të Tiranës, kryetari i Partisë Socialiste ka vendosur si kandidatin e 30-të, Ornaldo Aqif Rakipin.

Djali i ish-deputetit të PDIUsë është vendosur në listë mbi Eljo Hyskon, deputetin dhe kreun aktual të FRESH-it.

Ornaldo Rakipi është i datëlindjes 29.01.1994 dhe sipas ekstraktit të Gjendjes Civile, ai figuron votues në Njësinë Bashkiake numër 5 në Tiranë. Aqif Rakipi ishte ndër deputetët që iu hoq mandati nga ligji i dekriminalizimit.

Ai fitoi mandatin në qarkun e Elbasanit, konkretisht në zonën e Peqinit, me siglën e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet. Por influencën e tij ish-deputeti Rakipi e ka treguar edhe në qarkun e Elbasanit.Sajmir Hasalla

Një nga emrat surprizë ishte ai i deputetit Halit Valteri, i cili do të kandidojë për deputet nën siglën e PS-së dhe është renditur i 35-ti në qarkun e Tiranës.

Gjithashtu, në listën e Tiranës është edhe Ylli Shehu, që renditet në listë i 24-ti. Ndërkohë, në qarkun e Fierit do të kandidojë Nimet Musai dhe Robert Bitri, deputetë të opozitës nga listat e LSI-së. Në Korçë, nën siglën e socialistëve do të garojë edhe minoritari Vasil Sterjovski.

Nasip Naço, ish-ministri i Drejtësisë renditet i 4-ti në qarkun e Beratit. Ndërsa Lefter Koka, ish-ministri i Bujqësisë së LSI-së, është i 7- ti në listën e Durrësit. Listës së PS-së në Shkodër i është bashkuar edhe Frrok Gjini, demokristian, kunati i Nard Ndokës, i cili edhe ai kandidon në qarkun e Shkodrës për Partinë Demokratike.

Berat

 1. Hatixhe Konomi
  2. Bardhyl Kollçaku
  3. Fadil Nasufi
  4. Nasip Naco
  5. Blendi Klosi
  6. Sara Satka
  7. Jurgen Pushi
  8. Klajdi Qama
  9. Rabushe Hoxha

Dibër
1. Lavdim Krrashi
2. Aurora Marra
3. Dionis Ymeri
4. Melaim Damzi
5. Spartak Koltraka
6. Anisa Gjika

Durrës

 1. Milva Konomi
  2. Alban Xhelili
  3. Jurgis Çyrbja
  4. Klodiana Spahiu
  5. Ilir Ndraxhi
  6. Rrahman Rrahja
  7. Lefter Koka
  8. Edi Rama
  9. Ana Dhamo
  10. Artan Bitri
  11. Kejda Bejaj Ferra
  12. Arkend Balla
  13. Denis Deliu
  14. Klementina Meçe
  15. Erjon Meka

Elbasan

 1. Evis Kushi
  2. Klevis Xhoxhi
  3. Besjan Ajazi
  4. Desantila Tahiraj
  5. Sajmir Hasalla
  6. Florenc Spaho
  7. Luan Duzha
  8. Taulant Balla
  9. Albana Hana
  10. Enver Rroshi
  11. Briseida Gjoza
  12. Marsida Hyseni
  13. Shkelqim Bullari
  14. Kristaq Skenderi
  15. Endri Pepa

FIER

 1. Erion Braçe
  2. Petro Koçi
  3. Lindita Buxheli
  4. Bashkim Fino
  5. Baftiar Zeqo
  6. Antoneta Dhima
  7. Bujar Çela
  8. Ismet Beqiraj
  9. Tatjana Pirro
  10. Gramoz Ruçi
  11. Robert Bitri
  12. Mirza Petushi
  13. Arber Arapi
  14. Sokol Krasniqi
  15. Esiola Hoxha
  16. Erges Krakolli
  17. Adela Hysenaj
  18. Nimet Musai

Korçe

 1. Eni Zaka
  2. Ilirian Pendavinji
  3. Blerina Gjylameti
  4. Ilir Topi
  5. Olta Xhaçka
  6. Niko Peleshi
  7. Edlira Bode
  8. Bledi Çomo
  9. Besa Spaho
  10. Dhora Dajko
  11. Arian Jaupllari
  12. Vasil Sterjovski

Kukës

 1. Gerta Duraku
  2. Petrit Malaj
  3. Halim Dauti

Gjirokastër

 1. Mirela Kumbaro Furrxhi
  2. Laert Duraj
  3. Bledar Çuçi
  4. Artemis Malo
  5. Kosta Garo
  6. Kjara Adhami

Lezhë

 1. Lindita Nikolla
  2. Eduart Ndreca
  3. Shpresa Marrnoi
  4. Gentian Malotaj
  5. Benard Balaj
  6. Eueda Molla
  7. Erjola Ndoci
  8. Gjon Ndoci
  9. Lina Guri

Shkodër

 1. Edona Bilali
  2. Paulin Sterkaj
  3. Benet Beci
  4. Ilir Beqaj
  5. Frrok Gjini
  6. Lela Berdica
  7. Pal Peraj
  8. Kristian shkreli
  9. Diana Muriqi
  10. Jona Leqejza
  11. Alda Mema
  12. Kabir Fishta

Tiranë

 1. Luljeta Bozo
  2. Najada Como
  3. Ervin Bushati
  4. Ogerta Manastirliu
  5. Arben Ahmetaj
  6. Ulsi Manja
  7. Etilda Gjonaj
  8. Arben Pëllumbi
  9. Elisa Spiropali
  10. Belinda Balluku
  11. Toni Gogu
  12. Etien Xhafaj
  13. Ermonela Felaj
  14. Xhemal Qefaliaj
  15. Fidel Ylli
  16. Klotilda Ferhati
  17. Alqi Bllako
  18. Eduart Shalsi
  19. Pandeli Majko
  20. Plarent Ndreca
  21. Mimi Kodheli
  22. Dallendyshe Bici
  23. Fatmir Xhafa
  24. Ylli Shehu
  25. Alfred Muharremi
  26. Romina Kuko
  27. Edmond Rushi
  28. Spartak Braho
  29. Klodeta Dibra
  30. Ornaldo Rakipi
  31. Bora Muzhaqi
  32. Eljo Hysko
  33. Vaid Shaba
  34. Kledina Skendo
  35. Halit Valteri
  36. Tahir Muhedini

Vlorë

 1. Pranvera Resulaj
  2. Anduel Tahiraj
  3. Vullnet Sinaj
  4. Anila Denaj
  5. Niko Kuri
  6. Ilir Metaj
  7. Damian Gjiknuri
  8. Edi Rama
  9. Teuta Rama
  10. Ervis Mocka
  11. Alket Hyseni
  12. Laura Ferhati

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s