Kategori
Uncategorized

Henze: ▪️Shqipëria, kërcënim për sigurinë ndërkombëtare

Henze: Albania is in 2020 in the club of the 20 largest money laundering states and thus supporter of international terrorism.

The executive Rama is one of the most corrupt governments, worldwide.

It is a threat to international security and should expect robust responses from the EU

The autocratic government of Rama, Veliaj, Balla is politically responsible for the significant increase in drug trafficking , trafficking of women, centrally, to Europe and money laundering , politically.

It is responsible for the misappropriation of EU funds in Albania.

Një apel, dhe thirrje e fortë nga Gjermania.

Politikani dhe Këshilltari i CDU-së, Z. Martin Henze i është drejtuar në twitter dy ambasadorëve më të fyshishëm të bashkësisë ndërkombëtare në Shqipëri. 🔹Ambasadores së SHBA-së, zonjës Yuri Kim dhe ambasadorit të Bashkimit Europian, zotit Luixhi Soreca, por dhe dy personaliteteve të rëndësishëm të BE-së z.Donald Tusk dhe David Lega.

▪️Shqipëria në vitin 2020 është në klubin e 20 shteteve më të mëdha të pastrimit të parave të pista, para këto që vinë nga mafia e drogës dhe krimit të organizuar.

▪️ Në këtë mënyrë…

▪️Kjo narko-qeveri mbetet një mbështetëse e terrorizmit ndërkombëtar.

▪️Ekzekutivi Rama në këto vite ka treguar se është një nga qeveritë më të korruptuara, në të gjithë botën.

▪️Narko-Qeveria është një kërcënim serios për sigurinë ndërkombëtare

▪️Evropa duhet ti këthejë sytë sa më parë nga Shqipëria dhe Ekzekutivi Rama duhet të presë përgjigje të fuqishme nga BE.

Qeveria autokratike e Ramës, Veliaj, Balla është politikisht përgjegjëse për rritjen e ndjeshme të trafikut të drogës, kjo nëpërmjet lidhjeve të tyre të fuqishme me klanet e drogës dhe krimit të organizuar, duke e kethyer shqiperine ne nje magazine te madhe ne shperndarjen e droges drej evropes.

Dy bashkpuntore te ngushte te Ramës ministrat e brendëshëm, Saimir Tahiri dhe Fatmir Xhafa të kësaj narko-qeverie u akuzuan dhe larguan nga puna per lidhjet e tyre familjare me klanet e fuqishme të drogës.

Një tjeter i akuzuar per lidhjet e tij me klanet e trafikut ështe dhe kryetari i grupit parlamentar te kesaj qeverie Taulant Balla i cili jo pak here eshte akuzuar per lidhjet dhe bashkpunimin e tij me keto klane. ( kujtojne ketu aksionin toyota yaris dhe bllokimin ne portin e durrsit te nje sasie shume te madhe euro te ardhura nga ky trafik) Kontienieret e bananeve nga kolumbia brenda te cileve fshihen tonelata kokainë.

Kryetari i bashkise Erjon Veliaj eshte i akuzuar per lidhjen e tij me mafien nderkombetare dhe pastrimin e parave te pista ne shkaterrimin e vlerave kulturore dhe betonizimin e Tiranes .

▪️Trafikimit të grave, drejt qëndrës së Evropës dhe pastrimit të parave.

Narko-qeveri Rama është përgjegjëse për shpërdorimin e fondeve të BE-së në Shqipëri.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s