Kategori
Uncategorized

🇺🇸 Presidenti T R U M P đź‡şđź‡¸

Nuk do të mbahet mend vetëm si President i 45 i radhës , por si ideatori dhe vepruesi më i dobishëm që humbi pushtet për ta ribërë USA ,

🔹për t’i kthyer asaj dinjitetin e nëpërkëmbur nga wuhanistët, antifa-tistët, kriptomarksistët, kolaboracionistët, globalistët, zhapistët e gjithfarë speciesh të “specializuar” për të qenë bacile kërcënuese për shëndetin demokratik të amerikës, Faltores së përbotshme ku Liria dhe Demokracise janë ende të shenjta .
🔹TRUMP nĂ« 4 vjet ua hoqi maskat dhe i tregoi me gisht – i fajtoroi “patriotĂ«t” qĂ« i kajmakosĂ«n dhe çinimaçinosĂ«n kapitalet, duke tradhĂ«tuar sakaq interesat e qytetarĂ«ve amerikanĂ«.
Jemi dëshmitarë se si ritmet e zhvillimit ekonomik të vendit arritën kuota të pa imagjinueshme dhe që do mbeten në memorien historike.
🔹Trump vrau frikën duke u kthyer qytetarëve dinjitetin e nëpërkëmbur. 🔹Presidenti po shndërrohet në symbol, në shpresë, në misionar të Lirisë tek na tregon kursin që duhet mbajtur për të mos e thyer shpinën, për të ruajtur liritë dhe dinjitetin njerzor.
🔹TRUMP e divorcoi pushtetin për të frymëzuar milionat e amerikanëve në sfidat e pa shmangshme drejt së ardhmes.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke pĂ«rdorur llogarinĂ« tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke pĂ«rdorur llogarinĂ« tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke pĂ«rdorur llogarinĂ« tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke pĂ«rdorur llogarinĂ« tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s