Kategori
Uncategorized

Foleja e grerave duhet djegur.

Foleja e grerave është tërbuar !

Sulm ndaj opozitës, sulm ndaj liderit të saj, sulm ndaj intelektualëve.

Sulm ndaj asaj pak medie të lirë, sulm ndaj çdo mendimi ndryshe, sulm dhe ndaj Presidentit.

Së fundmi sulm dhe ndaj kosovës dhe halleve të saj .

Ata dhuno ne hesht, ata mashtro, ne hesh, ata vidh, ne hesht, ata shkatërro ne hesht, ata kanabizo, ne hesht. ata trafiko, ne përsëri heshtim.

Ata vrasin çdo ditë, ne si delet mbyllim sytë dhe marrim rrugët e azilit.

Foleja e grerave ka kohë që e ka humbur qetësinë.

Ajo është droguar, çorientuar dhe frikësuar, zhurmon dhe pickon ç’do kënd që i afrohet.

Ajo nuk pyet më as për këlyshët e saj jo më për të tjerët.

Foleja e grerave është një sekt, pa kokë, pa këmbë, pa trup, ajo quhet MAVI.

Foleja e grerave duhet djegur.

Ndryshe nga helmi i saj dhe jo koviti, do “ngordhim” pak nga pak të gjithë me radhë, brenda dhe jashtë vendit, pa dallim bindjesh, rracash dhe idesh, i majtë apo i djathtë, verior apo jugor.

Thumbat e saj kanë filluar të helmojnë çdo kënd që guxon dhe i afrohet folesë, apo i prish “qetësinë”.

Ne jemi shumë, ata janë pak, ne kemi të drejtën e zotit, ata drogen, krimin, dhe mashtrimin.

Ndaj ka ardhur koha… O sot o Kurrë.

Foleja e Grerave Duhet Djegur.

Për të mos fjetur më me frikë dhe barkun bosh

Folea e grerave duhet djegur !

Duhet djegur, jo për të larguar dikë dhe për tju bërë karriget gati disa të tjerëve që ndoshta presin prej vitesh të fshehur si minj ferrave dhe poshtë bodrumeve.

Por për të risjellë përsëri shpresën dhe djellin e demokracisë, për mos u ngrysur dhe gëdhirë më jashtë, nëpër çadra dhe me barkun bosh.

Për ti thënë ndal drogës, krimit të organizuar dhe mafies në pushtet.

Për ti hapur rrugën ndryshimit dhe demokracisë, votës së lirë dhe zërit të votuesit.

Për tju këthyer dinjitetin emigrantëve shqiptarë (jo emisarëve të tyre partiakë) të jenë pjesë e ndryshimit dhe zhvillimit të vëndit.

Për të shkuar në europë me dinjitet, jo më si trafikantë, vrasës, lypsarë rrugësh dhe azilantë.

Ndaj foleja e grerave duhet djegur.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s