Kategori
Uncategorized

Emigrantë jemi të destinuar të jemi analosomesh… (riciklueshem)… Me vjen keq.

Aktivisti i emigracionit Eduart Tafaj /

Kryetari i Partisë Socialiste të Shqipërisë, sapo ka tallur l….sht me bashkombasit e tij në Greqi!

Si Kryeministër, thjeshtë paraqiti politikën e tij deshtuese, ndaj Shqipëtarëve që jetojnë e punojnë në Greqi.


1-Deshtoi në një marrveshje për ruajtjen e identitetit Kombëtar, siç është ruajtja e Gjuhës!


2-Nuk mundet të njohë një të drejtë njerëzore, dhe ndërkombëtare, atë të dytyrimeve shëndetësore e sociale, Pensionet.


3-Nuk ka një platformë politike, dhe ekonomike për emigrantët, që d’un të jenë ura lidhëse ndërmjet dy vendeve.
..
Turp!
Keni braktisur pjesën më vitale, që investon qindra milionë euro, çdo vit në Shqipëri!
Turp !
As partia Demokratike, as Lëvizja Socialiste për Integrim smundën të reflektonin.
..
Turp!
U harrua radha, dhe diskriminimi disa ditësh, në doganë që nga 13 gushti i sivjetshëm…
..
Emigrantë jemi të destinuar të jemi analosomesh… (riciklueshem)… Me vjen keq.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s