Kategori
Uncategorized

Rama dhe Krimi sfidojnë ambasadoren Kim.

Pamvarsisht presionit ndërkombëta, për veting në politikë…Edi Rama nuk mund ta bëjë atë, ai është i lidhur pazgjidhmërisht me krimin e organizuar.

Edi Rama e ka të pamundur të ndahet nga bashkëpunimi me njerëzit e tij, pjestarë krimit, ata janë i vetmi oksigjen në marrjen dhe mbajtjen e pyshtetit me dhunë.

Ata janë e vetmja shpresë e mbijetesës së tij politike dhe më shumë.

Ata janë arsyeja pse ai vazhdon akoma të jetë në krye jo të shtetit, por të piramidës së krimit.

Ata janë pjesë e pa shmangëshme e pjesës së tij gjenetike, morale dhe politike…

Pa mbudhur akoma 24 orë nga letra që ambasadorja e SHBA në Tiranë i dërgoj shefit të ”rilindjes, në lidhje me pastërtinë e figurës se kandidatëve të tyren. Ky i fundit u shfaq sot në Vlorë në krah me Shkelqim Selami, ish-deputetin e larguar nga politika me vendim të KQZ si pjesëmarrës në organizata kriminale.

Sot Edi Rama e sfidoi publikisht dhe përfundimisht ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, njësoj sfidoi dikur dhe ambasadorin Lu …

Sado paralajmërime të bëjnë ambasadorët , sado paralajmërime, denoncime dhe protesta të bëjë opozita, Edi Rama i ka injoruar këto paralajmërime…

Edi Rama dhe banda e tij ”rilindase” në pushtet e ka të qartë se pa bashkpunimi. dhe mbështetjen e krimit të organizuar nuk fiton kurrë zgjedhjet.

E nderkohë që z.Kim mjaftohet vetëm me disa deklarata për veting në politikën shqiptare, pa u futur thelle gjëndies reale të qeverisjes dhe mberthimit të saj nga krimi i organizuar, si një plagë e infektuar që kërkon pa tjeter thiken e kirurgut dhe jo pomadë, (letra dhe fjalime)

Politika shqiptare është marrë peng, ajo nuk mund të çlirohet kurrë nga këthetrat e korrupsionit dhe krimit te organizuar, përderisa Edi Rama vazhdon të qëndrojë në krye të shtetit dhe shef i ”rilindjes”.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s