Kategori
Uncategorized

Me fal gjeneral, te kam genjyer…

Nga Rexhep Shahu/

Me fal gjeneral, te kam genjyer…


Ne vjeshten 1998 jepja perdite lajme me UÇK ne Radio Kukesi…

Shtoja ushtare perdite.

Thoja sot hyne 16 mije trupa.

Sot UÇK vrau 9 serbe.

Sot erdhen 5 mije shqiptare nga perendimi dhe hyne ne Kosove…

E bera UÇK 60 mije trupa.

E thoja shpesh kete rrene per te treguar se nese Serbia ka ne Kosove 50 mije ushtare e police, ne kemi UÇK me 60 mije trupa te UÇK brenda ne Kosove me tendence rrije, e nja 200 mije ushtare e komandanta refugjate…


Gjenerali e mesoi permendesh rrenen time dhe sot e gjithe diten rren per hava e jo per toke, ben be e rrufe ne gazeta, libra, radio e televizione ne Kosove, se kjo eshte e verteta e UÇK.


Kerkoj ndjese gjeneral. Por UÇK edhe me hater, edhe me shto uje e shto miell, nuk e ka kaluar kurre numrin 16 mije ushtare.
Çdo numer shtese mbi kete shifer eshte biznes votash, eshte miniere eurosh per komandantat e pasluftes…

Eshte shemtim i shqiptarit, shemtim i Kosoves, i sakrifices se saj, eshte tallja me e rende qe i behet Kosoves sa edhe Serbise i vjen turp…

Here te tjera do te rrefej per genjeshtra te tjera…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s