Kategori
Uncategorized

Këta jetojnë prej terrorit.Këta ushqehen me terror!

Agim Avdyli/


Këta, terrori i bën më të gjithëfuqishëm.
Sepse këta kanë tetëdhjetë vjetë që ushqehen me gjak shqiptarësh. Me gjak shqiptarësh pa dallim feje, seksi, moshe.
Jo rastësisht, me gjak intelektualësh kundërshtarë. Me gjak mendjes të hapura e të ndritura.


Ushqehen me gjak e ndërkohë turbullojnë si fitimtarë mbi viktimën e tyre të përgjakur.
Si tigri.
Si luani, hijena apo krokodili.
Nuk bëjnë asnjë dallim as komunistët dhe pjellat e tyre gjakatarë e terroristë!


Vrasin shqiptarë përditë, prej tetëdhjetë vitesh. Thithin gjak shqiptarësh përditë, prej tetëdhjetë vitesh.
Dhe turbullojnë në shenjë triumfi, me gojët dhe duart që u rrjedhin gjak shqiptarësh.
Etërit e tyre, vetëm gjatë luftës civile 1942-1944, vranë mbi 1500 shqiptarë patriotë ballistë e legalistë.


E të pangopur siç janë gjithmonë, vranë edhe mbi 6500 shqiptarë të tjerë antikomunistë, gjatë kohës së komunizmit.
Vranë burra e gra, (Mehmet Shehu preferonte që gratë të ishin shtatzëna në muajt e vonshëm, dhe t’i vriste jo me plumb por me bajonetë në mitren e nënës me fëmijën gati për lindje! 😢)
Janë vrarë me dhjetra fëmijë të persekutuarish gjatë viteve 1976-1985, vetëm e vetëm që më gjakun e tyre të mbahej gjallë Kryeqeni diktator.
Këta ushqehen me gjak.
Këta jetojnë prej gjakut!
Këta jetojnë prej terrorit!
Pse harrojmë kaq shpejt vallë? Si është e mundur?
Si harruam gjakun që GramoSS Ruçi me shokët e tij të kuq bolshevikë thithen edhe prej vrasjes së Arben Brocit dhe shokëve të tij tribunë?


Ndërkohë që vetëm pak vite më parë kishin terrorizuar shqiptarët me anë të vrasjes së tribunëve të lirë Vilson Blloshmi e Havzi Nelaj, apo me dhjetra djem e vajza të reja në kufirin shqiptar?
Këta vrasin dhe do vazhdojnë të vrasin përditë. Do thithin gjak shqiptarësh përditë.
Është jeta e tyre.


Është ADN-ja e tyre prej vampirësh!
Të mos surprizohemi!
Por të mos harrojmë.
Mjafton të kujtojmë!
Por të kuptojmë për të vepruar.
Për të vepruar një ditë.
Një ditë dhe me forcë!
Dhe me shpresë!
Me shpresë në zotin e në veten!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s