Kategori
Uncategorized

Drama e madhe e arratisë.

Ky eshtë shperblimi i shtetit dhe i votës suaj të pa menduar.

Ky eshte shperblimi i mashtrimit dhe i “shitjes” së votës suaj (20 €) per nje bilete autobuzi falas.

Ky eshte shperblimi i mashtrim-premtimeve nëpër salla apo stadiumet greke, të palaçove politikanë dhe sekserëve të tyre atje.

Ky eshtë shperblimi i arratisë.

Injoroi.
Mos shko, mos i tako, mos i voto më.

Skanë çfarë të të bëjnë…
Ti duart i ke me kallo, ti jeton me punen tende te ndershme.
Ti punon dhe jeton ne emigrim, nga puna ste heqin dot.

Ata…
Me reminencat e tua mbajnë apo paguajnë administratë, atë administratë që ty të vjedh, dhe dhunon.

Bojkotoi.

Bojkotoi, perbuzi dhe injoroi këtë rracë maskarenjsh, hajdute, dhe trafikantë me kostum qeveritari.

Behu vetvetja…
Respekto familjen dhe femijen tend, jo mashtrues – politikanët.

Ata te lene ne rruge…
Siç te kanë lënë prej 5 ditësh në mes të katër rrugëve, siç të vranë fëmijën tuaj dje, në mes të ditës, në mes të rrugës, siç po të përdhosin orë e minutë …

Injoroi dhe zboi ata dhe sekserët e tyre.
Ata po luajnë për interesat e tyrepolitike, por po luajnë me jeten e fëmijve tuaj.

Ndërgjegjësou dhe reago, reago fuqishëm.

Skanë çfarë të të bëjnë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s