Kategori
Uncategorized

Bandat “rilindase” në emigracion.

  • E per te justifikuar sasine e soc.te nisur per votime .
  • Psh , Kostes , deputet i Permetit ju moren 8.500 E , nga Qirici ,
  • A.Angjelit ne mes te athines nga Veliu – Qirici , ne nje takim me shume veta ju kerkuan mbi 200.000 E , per fushaten , qe u hodh poshte me neveri nga Angjeli.

Si qëndron e vërteta e (e thene nga goja e themeluesve dhe atareve te kryesise te PS Greqi) e mashtrimit të emigranteve dhe vjedhjes së votes nga bandat e Veliajt dhe Rames në greqi.

Pjese nga një debat i ashper në FB,mes socialistëve, dhe banditëve ”rilindas” në emigracion.

Antari i kryesisë, së PS Athinë

– Baki Gjoligu…


i detyruar per te bere replik.

Si njohes i mire i PS dega Greqi , duke qene se kam mbi 9 vite qe jam marre me themelimin dhe organizim e saj , po shpreh disa mendime .
Keto , e shume te tjeta akuza , ka mbi dy vjet qe jane hedhur ne tregun socjalist , deri ne krye te saja.

Per te vertetuar vjedhjet qe ka bere Veliu me Qiricet e komani , nje bande hajdutesh .

-Veliu , Qirici , e banda , raportuan se nise 70.000 mije emigrant ( 2013 ) .

Nje genjeshter e madhe…

-Nuk kane shkuar as 23-25.000 emigrant.Kejo rritje artificjale , eshte bere per te vjedhur.

  • E per te justifikuar sasine e soc.te nisur per votime .
  • Psh , Kostes , deputet i Permetit ju moren 8.500 E , nga Qirici ,
  • A.Angjelit ne mes te athines nga Veliu – Qirici , ne nje takim me shume veta ju kerkuan mbi 200.000 E , per fushaten , qe u hodh poshte me neveri nga Angjeli.
  • Ben Blushit , i shkoi ne Elbasan Banda Veliu Qirici dhe i kerkuan 70.000 E.

U vodhen leket qe u dhane per drejtusit e mjeteve per votime ne sasi te konsiderushme.

Fille mbas qershorit 2013 , kam bere akuza me shifera konkrete , me emera konkret , kerkuam ballafaqime te cilat nuk jane bere edhe sote.

Ju z. i kini lexuar po nuk reagut fare , kurse sote ju del ne mdrojtje dy hajduteve , Veliut e Qiricit.A’e di qe Qirici perdhunoi sekretaren e fereshit ju bene shume gjyqe ( E akuzuar nga personi ) dhe Veliu e mbrojti.I lidhte hajnia.

  • A’e di qe me ndermjetesine e Veliut u shit PS dega Greqi Qiricit per 1500 E ? Akuza te bera neper mledhje te PS dega Greqi , jo vem nga une po edhe shoke te tjere socjalist.A’e di pse nuk u bene zgjedhje , vetem se PS u shite .

$$$$$

Pjesa e dytë/

Baki Gjoligu…
Pse ka dy vjet qe PS dega Greqi nuk fuksionon ,

  • kush mban pergjegjesi.
  • A e dine qe shume socjalist , nuk duan ti shohin e te votojne per ta ? Vetem se na genjen .

Na vodhen votat.
Vinin listat e votuseve ne Shqiperi dhe vota hidhej nga hajdutet e votave.

Pse habitesh zoteri se jane futur ne adminstrat te larte ca emigrant hajdut e shefi i tyre Veliu me Qircet me shoke , kur mbi 10 Deputet soc.akuzohen per vrases , drogaxhinj e hajdut te sistemit Doganor , Tatimor Industrise , Ushtrise etj Pamvaresisht , une kam dhe ruaj respekti maksimal per ju z…., po kejo nuk me ndalon te thom , pse e mbron me kaqe fanatizme Veliu e Qiricet e kompani ?

Edhe per rastin e ” dipllomatit’do te flas , po edhe per shume gjera te tjera te thena e pa thena .

Mendoj se z . Gjata , duhet t’ja thote emerin , qe te mos zihen njerezit , e the Tyu e tha ai.Veliaj , Qirici me kompani e shkateruan PS dega Greqi.Ne qofte se do kete Zote ata do te japin llogari .

Shpetim Zinxhiria fol o Baki fol

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s