Kategori
Uncategorized

Ju kujtohet Bashkimi Sovjetik???Вспомним СССР? Обыденная жизнь в Советском Союзе на одном фото

Kjo është se si Rusia dukej në realitet, dhe jo në fotot e vëna në skenë të propagandës.

Вспомним СССР? Обыденная жизнь в Советском Союзе на одном фото

Kjo është se si ai dukej në realitet, dhe jo në fotot e vëna në skenë të propagandës.

Vezë në një qese plastike, salcë kosi të holluar në një kanaçe, qumësht dhe kefir, bukë të thartë “me tulla”, qese me tela dhe kavanoza qelqi të konservuar.

Вот так он и выглядел в реальности, а не на постановочных пропагандистских фото. Яйца в целлофановом пакете, разбавленная сметана в бидоне, молоко и кефир, кислый хлеб-«кирпич», авоська и стеклянные банки консервов.

В принципе, это и есть их полный совковый ассортимент, за которым приходилось стоять часами. Депрессивный романтический стиль👌🏻 Агитационные красивые плакаты рисовать умели, а вот с благосостоянием советских граждан — никак не получалось.

Kujtoni BRSS?

Jeta e përditshme në Bashkimin Sovjetik në një foto

Kjo është se si ai dukej në realitet, dhe jo në fotot e vëna në skenë të propagandës. Vezë në një qese plastike, salcë kosi të holluar në një kanaçe, qumësht dhe kefir, bukë të thartë “me tulla”, qese me tela dhe kavanoza qelqi të konservuar.

Në parim, kjo është asortimenti i tyre i plotë sovjetik, i cili duhej të qëndronte me orë të tëra. Stili romantik depresiv – Ata mund të vizatonin postera të bukura agravuese, por me mirëqenien e qytetarëve sovjetikë nuk funksionoi.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s