Kategori
Uncategorized

A doni te beheni te besueshem? Te gjithe ju qe keni propozuar ndryshimin e sistemit dilni e deklaroni publikisht qe nuk do merrni pjese ne politiken aktive dhe se e gjithe beteja behet vetem per forcimin e demokracise.

Ky eshte nje status i bere nga Genc Sejko!


A doni te beheni te besueshem? Te gjithe ju qe keni propozuar ndryshimin e sistemit dilni e deklaroni publikisht qe nuk do merrni pjese ne politiken aktive dhe se e gjithe beteja behet vetem per forcimin e demokracise.
Une e kam bere kete.
Per kete qe Genci shkruan gjeni pergjigjen time me poshte

Dritan Kaba/

NUK ESHTE PUNA E SISTEMIT, POR E GARANTIMIT TE VOTES!

Kush kerkon ndryshim sistemi me zell kaq te madh pa garantim real te votes, eshte nje “Libra” e re! Eshte film i pare edhe me pare, qe Rama realisht e luan mire kete loje! Qellimi i ketyre “liberzave” te reja eshte te zhvendoain ti ti vemendjen nga ajo qe eshte realisht e vetmja gje qe i duhet qytetarit garantimi i zgjedhjeve te lira dhe te ndershme! Zhurma e zhurmonjesve Libra biss kerkon te terheqe vemendjen dhe te shfokusoje qellimin kryesor te garantimit te votes duke i sherbyer Rames njesoj si “opozita” parlamentare, por keta jane pak me te artikuluar se ata qe jane ne parlament, keshtu qe cilesia e sherbimkt te tyre eshte pak me e vyer! Gjejne mundesi televizive te pafundme, aq sa nuk gjejne dot te rinjte e tjere te talentuar si te angazhuar politikisht apo te pavarur! Televizionet e dime si futen “fytyrat” e reja! Kur degjoni keto kujtoni Blushin, se ai realisht ka qene shume me lart nga keta per artikulim! Te kerkosh sistem e te besh me faj opoziten eshte e qarte qe i sherben vetem Rames! Te thuash gjithe diten opozita opozita por asnje fjale per deformimin dhe vjedhjen e votes eshte ti sherbesh hapur Rilindjes! Keta nuk kane hall per gjoja sistem me lista te hapura apo te mbyllura por thjesht si te marrin ca vota nga fronti opozitar njesoj si Libra! Ky eshte qellimi dhe sherbimi i tyre! Ndaj Genc Sejko kjo nuk eshte pune vetedije dhe sfide por urdheri nga ai qe i ben opozitare te opozites! Te kene kaq karakter te shkojne tek selia e PS e te protestojne per perdorimin e krimit te organizuar ne zgjedhje, parave te oligarkeve, ku shumica e ketyre “ listave te hapura” paguhen po nga keto para! Te shkojne te kerkojne para kryeministrise ndryshimin e sistemit! Jo te sulmojne opoziten! Ky eshte qellimi i tyre dhe detyra qe i ka dhene dhe prandaj i financon ne shume menyra te Rama, te thone ate qe eshte edhe detyra e vendosur prej tij dhe nje nga pikat me te rndesishme te propagandes se Rilindjes:
Te gjithe ne opozite apo pushtet jane njelloj, keshtu per çfare duhet ndryshimi?! Ja kete teze duan te mbjellin keto “Librat” e reja!
Damiani i Gurus kerkoi te ktheje shqiptaret 100 vite pas dhe t’i çoje ne stepat ruse dhe ne stalinizem!
Damiani i “çunave” dhe termetit te votave kerkon qe te numeroje vete votat sipas devizes se Stalinit populli voton dhe Damiani me Ulsiun, Tahirin, Beqjen, Spiropalin, Veliajn, Dakon dhe bandat te numerojne votat!
Kjo eshte teresisht e papranueshme dhe kriminale!
Tek Askush dhe per asnje çmim nuk mund te shitet vota e shqiptareve!
Ke degjuar ndonje fjale per kete nga “Liberzat”? Jo dhe te garantoj qe nuk do degjosh!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s