Kategori
Uncategorized

Si nënshtrohen kombet

1-E para dhe me e rezikshme se cdo lloj diktature eshte diktatura financiare.


Me ane te kesaj diktature jane nenshtruar kombe dhe popuj pa zbrazur asnje fishek. Kjo lloj diktature zbatohet kryesisht me ane te instrumentave financiar (si hua, kredi, grande, etj.).
Nje shprehje thote:

Nese do parate e mia do marresh dhe mend e mia.

  1. Pas diktatures financiare vjen diktatura e mainstream (rrjeti qendror mediatik).
    Mainstream merret me manipulimin e masave. Ata na diktojne se cfar duhet te dijme dhe cfar nuk duhet te dijme. Me nje fjale po na programojne sipas interesave te tyre.
    Ka plotesisht te drejte presidenti Trump kur thote fake news.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s