Kategori
Uncategorized

EDI, DO PERFUNDOSH SI ADASHI I BOLIVISE!

Nga Dritan Kaba/

Edi, edhe Musharrafi i Pakistanit po sundonte ne kundershtim me Kushtetuten e vendit te tij, ashtu siç po i kundervihesh ti me fuqine e momentit qe te jep pushteti edhe ca langaraqe qe ke rreth vetes, te cilet edhe breket e veta nuk i ngrene lart pa te marre leje, ty!

Me kete mosperfillje qe ke ndaj Kushtetutes po tradheton sot interesat e Kombit, por shume shpejt do vije ajo dite kur do gjykohesh ne rradhe te pare per kete tradheti kombetare!

Edhe Esati iku. Kujtoi se shpetoi, por nje dite e gjeti shqiptari. Keshtu e kane fundin ata qe tradhetojne Kombin. Asnje nuk i ka shijuar frutet e tradhetise deri ne fund!

Ti e ben kete te shpetosh nga keto te tjerat,, korrupsioni, PPP, trafiku i droges, grabitja e prones publike etj. Kunton se me keto shtaqje do marresh nje korrace qe do te mbroje. Po kerkon mburojen tende tek Vuçiç duke i shitur atij Shqiperine dhe shqiptaret!

Ti emeron ne SPAK ushtare rilindas dhe hetues kriminele te komunizmit, por as keto nuk do te shpetojne dot pergjithmone!

Per momentin te duket vetja i paprekshem, ah sa i keq momenti kur dukesh i plotfuqishem, te genjen mendja dhe i ben llogarite pa hanxhine. Ne Shkoder kane nje fjale te urte kur duan te mallkojne dike: Te hyfte vetja ne qejf, thone! Edhe ty shume te ka hipur vetja ne qejf te them te drejten.

Ti po e shkaterron Shqiperine dhe po perçan shqiptaret me koshience te plote. Shan edhe ofendon çdo shqiptar qe nuk mendon njesoj si ti!

Kulmi eshte kur ofendon dhe shan nje hero te gjalle si Ramush Hajradinaji thua paditur, genjeshtare dhe plot te tjera. Vazhdon me Albin Kurtin. I kthehesh Hashimit dhe i thua ke ngrene e ke pire me serbet. I sulesh Isa Mustafes. Nuk le kend pa marre neper gojen tende te ndyre! Leshon lakejte e tu mbi Presidentin e Republikes. Leshohesh si hiene mbi lideret e opozites. Kafshon si gjarper intelektualet qe jane dinjitare, rasti me i fundit i z. Seranaj, qe lehaqente e tu e shkarkuan nga detyra e zevendes dekanit. Tremb, kercenon ke mundesh, shan, shpif, por vetem pune nuk ben.

Deri tani ia ke arritur te largosh me genocid ekonomik mbi 420 mije shqiptare! Pikerisht nga “reformat” ekonomike ne sherbim te oligarkeve dhe ideologeve te tu ekonomike!

Edhe kjo eshte nje veper e rende penale! Nga me te rendat!

Edi, nuk ka SPAK apo hetues i sigurimit te shtetit qe te shpeton!

Sot ke urrejtjen e te gjithe shqiptareve, ndaj ti nuk i duron dot ata dhe po perpiqesh ti zevendesosh me siriane, pakistaneze, afganistanas pikerisht per te larguar shqiptaret dhe sjelle skllever moderne qe t’i nenshtrosh me lehtesi per interesat e tua dhe oborrtareve qe te rrethojjne, te Serbise, Rusise dhe nunit tend Soros!

Edi shume shpejt do perfundosh si adashi yt I Bolivise.

Edhe Edi Morales nuk bente zgjedhje te lira por i vidhte ato, njesoj si ty!

Bashkepunimte ngushte me trafikantet e droges, fiks si ty.

Filloi te shtypte dhe burgoste opoziten, tamam si ty.

U be i plotfuqishem per shume vite! Filloi ta krahasonte veten me Zotin, pak a shume si ty!

Por sot po bredh per azil, se ka nje mandat arresti per terrorizem dhe tradheti kombetare per te!

Kesaj rruge i je futur edhe ti, Edi!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s