Kategori
Uncategorized

E dini si thonë morracakët, injorantët dhe keqdashësit? “Hajt more se njësoj janë këta, si të majtë e si te djathtë!” 🙉

Kur shkova në Kukës për një rast vdekje në vitin 2003, që të arrija në kohë për funeralin, u nisa një ditë përpara. Rruga më mori 9 orë e 30 minuta.

Nga Agim Abdyli/

Funerali u bë mbasdite dhe kështu u detyrova të fle edhe atë natë në Kukës.

U ktheva në Shkodër të nesërmen, në një tjetër rrugëtim prej gati 10 orësh. Pra më “hëngri” një funeral plot 44 orë!

Para dy muajsh, më rastisi të shkoja në një funeral tjetër në Kukës, që ishte në orën 4 e gjysëm mbasdite.

U nisa nga Shkodra në orën 1 mbasdreke, vajta në funeral dhe në orën 8 e gjysëm të darkës isha në shtëpinë time në Shkodër. 7 orë gjithsej!!

E dini si thonë morracakët, injorantët dhe keqdashësit? “Hajt more se njësoj janë këta, si të majtë e si te djathtë!” 🙉

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s