Kategori
Uncategorized

Historia jonë rrumbullak —>😂

Mirela Kurtesi Biçaku/

Me inagurimin e qendres Toptani, shtohen dhe mundesite e turizmit te ri.

Autobusi me turiste u nis nga hotel Plaza me shoqeruesin qe shpjegon:

Kjo eshte qendra Toptani.

Esat Toptani u vra ne Paris per vatanin.

Pas dy minutash:

Ky eshte sheshi Avni Rustemi, Rustemi ishte ai tipi qe vrau Esatin.

Pas 5 minutash:

Ky eshte bulevatdi Zogu I.

Ahmet Zogu ishte kushuri me Esatin dhe vrau Avniun per t’u hakmare.

Pas 10 min:

Ky eshte sheshi Fan Noli, i cili ishte prift, por kur Zogu vrau Avniun, beri revolucion.

Ahmetin e debuan dhe e denuan me vdekje ne mungese.

Vecse Ahmeti u kthye , mori pushtetin dhe denoi me vdekje Nolin ne mungese, i cili iu kthye punes e u be prift.

Pas 2 minutash:

Kjo eshte piramida, muzeu Enverit, qe mori pushtetin dhe shpalli Avniun dhe Nolin heronj, kurse Esatin dhe Ahmetin armiq.

Kjo histori vazhdon 45 vjet.

Kthen koken nga ana tjeter:

Kjo eshte qeveria dhe kuvendi i Shqiperise.

Keta i rane shkurt, i shpallen Esatin, Avniun, Ahmetin dhe Nolin te gjithe heronj, kurse Enverin e shpallin 8 vjet hero dhe 8 vjet armik.

Dhe keshtu mbaron turi turistik i Shqiperise se pavarur!

(Nuk e di autorin e këtij shkrimi por eshte kaq e bukur sa nuk mund ta lija pa e postuar) marre te Portail ,,, ( autor Erion Prendi)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s