Kategori
Uncategorized

Pse J.Topalli,mbante ne zyren Juridike te Parlamentit, ish shefin e Hetuesise Diber!?.

Nga Skënder Cala.

Te promovuarit ne PD. nga Z. Berisha, nga : B. Topi, J .Topalli, M. Bregu, A . Patosi,G.Ruli,R. Bode etj…te pa emer, rezultuan se paskeshin qene ne PD.

jo per idealin Demokratik, por per interesa pasurore.

Shkurt, mina me sahat, ndaj levizjes se madhe te dhjetorit 90te.

J. Topalli prej kohesh , ne kundervenie te lidershipit te PD. nuk iu thote Shqiptareve, perse iu desh asaj te mbaje ne zyren Juridike te Parlamentit ne dy mandate si kryetare Parlamanti, ish shefin e Hetuesise Diber!?.

Perse sot godet Bashen kur , pikerisht ata qe Basha i la jashte liste per Deputet, po rezultojne te trajtuar nga Rama.

Nje nder ta qe po trajton Rama, na qenka Valdrini i preferuari i Jozit; per bemat dhe denimin e tij , Jozi nuk flet.

Mos valle, vete Jozi ia propozoi Rames? Sepse dihet tashme, qe Rama per te zhdukur nga harta pluralizmin dhe kryesisht P D. nuk njeh asnje parim, dhe as nenen e tij.

Jozi, tere levizjet e tua vine ere m… prandaj , dikur fansi i juaj politik, iu bej thirrje:

Nderro stacion, qe te mos qelbesh edhe me shume.

.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s