Kategori
Uncategorized

Lulzim Basha mban premtimin.Largon hajdutet nga PD-ja!

Lulzim Basha mban premtimin.Largon hajdutet nga PD-ja!

—–

Nga Guxim Alimani/

Lahuta e malsisë e vjetër sa vetë jeta,

edhe lahutarët të vjetër janë.

Bozuku dhe kitara se zvëndësojnë dot lahutën,

paçka se më shumë tela kanë.

Demokratet ne Kuvendin e tyre Kombetar larguan perdundimisht me vote kryehajdutet te cilet me harbuterine e tyre te paprincip perlyen qeverisjen 8 vjeçare te PD-se e cila la gjurme nacionale suksesi.

Asnje vote kryepirati i hipotekave Arben Qirjako per ne KK.Po ashtu jane larguar perfundimisht Ritvani i Rakickes e Genc Rruli me enturazhin e tyre.

Pra Basha po mban premtimin per dekriminalizim politik duke filluar nga forca qe drejton.Largimi i tyre tregoi se demokratet i njohin mire dhe kerkojne ndeshkimin e hajduteve e te korruptuarve biles dhe venjen e tyre para drejtesise.

Arben Qirjako i cili u parashutua ne oborrin e PD pa asnje merite erdhi me nje xhakete ushtarake te gjyshit veteran dhe nje kemishe me lule vjollce(cope turke)dhe u largua me miliona,me shtepi,prona e karburante…pa permendur masakrat qe ka bere me pronat e qytetareve.

Me largimin e tyre ne fakt Basha jua ka dorezuar organeve te drejtesise te cilat me suguri do te arrestojne e konfiskojne te tille mamuthe te krimit e korrupsionit ekonomik.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s