Kategori
Uncategorized

Ke të drejtë që hesht dhe flet Zoti Lu.

Te drejte shume ke, kur nuk te ndoqi ty penalisht, per nderhyrjen tende ne favor te Bankers, firmes se Sorosit.

kabaBlog-Autor: Dritan Kaba

Lu: Ka marre fund koha kur kryeprokurori mbronte te korruptuarit.

Te drejte shume ke, kur nuk te ndoqi ty penalisht, per nderhyrjen tende ne favor te Bankers, firmes se Sorosit.

Aty ku ti edhe padroni yt zhvasni naften e shqiptareve dhe me parate e fituara nga pasuria jone, financoni keto gjoja Reforma ne Drejtesi.

Ke shume te drejte edhe kur del ne mbrojtje te kupoles se droges, gjoja per proces te montuar politik.

Ke shume te drejte edhe kur goja te mbyllet e nuk the dot nje fjale kur droga mbuloi vendin.

Ke shume te drejte qe nuk flet gjysem fjale per 127 shefat e policise qe bashkepunojne me krimin e organizuar.

Aq te drejte ke edhe kur intimidon me mesazhe deputetet e nje parlamenti te nje shteti sovran, per te votuar reformen e Padrinos tend, Soros.

Ke aq te drejte edhe kur brockullit per gjoja operacione te peshqve te medhen e te vegjel, por nuk shqipton dot asnje fraze, qe te gjithe mandatet e arresteve te leshuara nga Prokuroria e Krimeve te Renda nuk eshte ekzekutuar.

Asnje. Dhe shefat e policise se bashku me anetaret e organizates kriminale shetisin te mbrojtur nga Policia e Shtetit.

Ke shume te drejte qe nuk flet, kur Fondacioni i Padrinos tend saboton krijimin e KLP. E ke gojen te mbushur me akull dhe nuk shqipton dot asnje germe, per ata qe nuk bene te mundur kete.

Ke shume te drejte qe nuk flet per eliminimin nga gara te nje kandidati te shoqerise civile nga gara e KLP e z. Vasil Shandro vetem se ky ka pikpamje konservatore, megjithese eshte edhe shtetas amerikan dhe veglat e Padrinos tend e eleminuan nga gara, megjithese kishte marre edhe OK e OMN.

Ai eshte votues i Presidentit tend, por kjo nuk te ben pershtypje. Se ti vete nuk hedh asnje lajm ne faqen e ambasades nga aktiviteti i Presidentit Trump.

Ke shume te drejete, qe flet dhe qe hesht.

24910018_10210691065860618_6700210433292696488_n

 

25158222_10210691068020672_4475699670686619057_n

24993381_10210691067380656_7430363059012970275_n

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s