Kategori
Uncategorized

Koha shqiptare per zgjidhje finale!

Koha shqiptare per zgjidhje finale!
———————————————
(Refleksion)

Mediat e “kazanit”po na turbullojne kohen dhe koshiencen prej vitesh intensivisht e prej 2013-es çmendurisht me nje psiko-mitoman te parashutuar ne politiken e ketij vendi si nje gangrene kalbezuese e nje virus paralizues i te gjithe vlerave morale e demokratike që me shume mund ka krijuar ky vend.Ai ka emer te perveçem i cili nuk identifikohet as me doktrina politike,ekonomike e sociale e as me sufizma religjioze.Ai eshte aliazhi i stisur i antivlerave kombetare dhe i ç’do lloj principi human.Eshte krijese e eger ne forme e nje kloni robot te komanduar nga qendra kinspirative jo vetem anti shqiptare por dhe anti humane.Ky eshte Edvin Rama,nje subkoshience tipike e degraduar deri ne bastard qe jo vetem tallet por dhunon,shantazhon e intimidon nje Komb.Ai jo vetem eshte i braktisur nga ide me limite e parime qeverisese por rezulton i çmendur me deformacione klinike pa riparim qe dhe infividualisht kerkojne izolim e kurim intensiv profesional medikal.Atehere ku eshte problemi?Kjo pyetje u bë dhe ne vitet ’30 kur ne tapetin politik te Europes doli nje piktor zhgarravites si Adolf Hitler.Edhe atehere u bene pyetje e reagime por jo parandalime.Qyteterimi europjan jo pak eshte turperuar e ndeshkuar nga keto lloj psiko-preversesh ndaj duhet te na behet mesim.E pra Edvin Rama tashme i identifikuar duhet me deomos ndaluar.100 here e kam shkruar dhe nuk do ndaloj per ta theksuar se koha e largimit te tij ka kaluar.Jo vetem opozitaret por qe te gjithe shqiptaret jane ne paskohe ne largimin e tij.Edhe dje edhe sot edhe mot jemi vone.As me thoni miq pse ti vonojme e ti shkaterrojme femijet tane me nje monster te cilen per dy dite furia e demokrateve shqiptare mund ta shtroje ne klinike.
ALBINA DEDA.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s