Kategori
Uncategorized

Faleminderit per asistencen por dosja “Albanien Noriega”eshte kopsitur ne 4 vite nga Lulezim Basha e PD-ja.

Vetingun politik ,moral dhe ekonomik e ka bere me kohë Lulzim Basha dhe PD.

Albina Deda Gjocaj/
———————————————
(E verteta ne vend te retorikes)

Sot kryefjale eshte vettingu.

FBI,ambasadore,testi mekanik i hashashisteve police te Sajmir Tahirit…etj. etj.

Miq.
As Krishti e Muhameti nuk jane keta dy kapterra specialiste qe tundin duart me Haki Drogen, mekembesin e Norieges qe drogoi kontinentin me strategjine soriste te kanabizimit.

Ata faleminderit per asistencen por dosja “Albanien Noriega”eshte kopsitur ne 4 vite nga Lulezim Basha e PD-ja.

1476 dosje kriminale te denoncuara publikisht per peshq te medhenj që te gjithe zyrtare te larte te Administrates psikodrogmene te Edi Rames.

Miljona euro te grabitur taksapagueve jane denoncuar me ze e me figure nga Lulzim Basha dhe politikanet pro tij per 4 vjet.

Nese nuk i dini klikoni ne Google se nuk eshte Sandri i Klanit qe te shitet si legen per nje leje ndertimi Zukenberg!

Asnje are hashashi,asnje kriminel nga ordiner deri deputet nuk eshte penalizuar as nga drejtesia as nga qeveria.
Qe te gjithe vetem kur Sali Berisha dhe Lulzim Basha fale asaj foltorje te shenjte ku shkruhen me blu germat e lirise PD e falë rrjeteve sociale jo vetem i denoncuan e argumentuan por dhe i bënë rezile dhe ridikyylizuan.

Kjo eshte rezymeja e vetingut ekonomiko politik.
Nese doni si kujtese me e dhimbshmja ne historine e kontinentit pas genocidit hitlerian po ju permend disa shifra zyrtare se faktiket jane te paanë.

Jane shifrat e viktimave nga ky popull qe Noriegat dirigjojne shkaktuar prej Gramoz Ruçit,Spiro Kolekes,Kristaq Rames,Hysni Kapos,Xhelil Xhonit,Llambi Gegpriftit,Sulejman Bushatit etj.

Pinjollet biologjike te tyre sot drejtojne pushtetin, i gjati kryeminister,turihitleri kryetar Parlamenti,6 ministra e te tjeret oligarke,ambasadore,zv ministra…me nje fjale te gjithe prape senjore.

Ja shifrat tronditese te genocit qe klani i tyre sllavo-lab i shkaktoi kombit

-5548 te pushkatuar politike.
14.363 te burgosur politike.
21.401 te internuar.

Kjo eshte dosja e vetingut moral qe Noriegat e sotem e baballaret e tyre te djeshem i shkaktuan vendit.
Kjo dosje nuk eshte per kineze as per Vllahutinin qe ben vila ma parate e narko-qeverise dhe me milionat qe thuhet se i akordohen prej Erion Velise.Eshte per ata qe nuk e dine apo harrojne duke thelluar per Shqiperine kete zarar,qofshin keta vendalinj apo nderkombëtar.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s