Kategori
Uncategorized

Edi Rama-Verbimi dhe terbimi antiverior!

Albina Deda
——————-
Edi Rama-Verbimi antiverior!
———————————————
Sot e pame ne Diber kllounin e qeverise.Po mashtronte dibranet se do i kthente ne nje lagje te metropolit.Foli me patetizem verbal e me mashtrim financiar pasi ajo qe eshte bere ne rrugen e Arbrit eshte kontribut i qeverise se Sali Berishes.Le te publikohen shifrat dhe do shikoni se prej vitit 2007 qeveria Berisha ka akorduar fonde pikerisht firmes Gjoka per fillimin e punimeve ne kete segment me miliona euro.Dhe asokohe jane kryer punimet bazike nga Qaf -Bualli deri tek Ura e Vashes.Edi Rama mashtron sepse i tille eshte si qenje-produkt i klonuar i mashtrimit.Ai nuk e ka hallin te Rruga e Arbrit dhe te dibranet.Hileja e tij eshte se don te kompensoje masakren financiare qe po i dhuron veriut te Shqiperise,Kosoves dhe trojeve etnike me 1 janar 2018.Pikerisht atehere ai do aktivizoje oligarkine te taksoje rende shqiptaret qe udhetojne ne rrugen e Kombit.Me nje te rene te lapsit korruptiv ky anti-verior e anti-shqiptar jo vetem shperblen veten e oligarkine por kryen nje akt te rende penaliteti ndaj veriut te Shqiperise.Keshtu si ky monster baballaret e tij biologjik e politik e masakruan Mirditen,Lumen,Tropojen e Kosoven ku mbyten me gjak nacionalizmin.Ky i verber nga urrejtja harron se vete eshte enklave i pa gen.Ndersa ato troje qe kerkon ti tatoje,ti masakroje,ti lincoje jane thembra e Akilit e ketij kombi.Jo per keshille se armikut te genit tim nacional nuk i jap keshille por vetem per kujtese i them Edi Rames.Kujdes se keto vende qe ti po i trajton si pushtues kane pare uzurpatore me barbare,carë e pashallare por kurre nuk jane nenshtruar.Rruga e Kombit eshte rruga e shqiptarise dhe e demokracise dhe jo çiflik i yti dhe i oligarkise.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s