Kategori
Uncategorized

​Qeveria Rama 2 ka ngordhur.Kerkohet dezinfektim dhe groposje!

Qeveria Rama 2 ka ngordhur.Kerkohet dezinfektim dhe groposje!

Nga Albina Deda.

———————————–

-Asnje merimange e falange krimi.Asnje para e çfaredo prerjeje.

Asnje konspiracion nderkombetar nuk e shpeton dot kryeministrin bastard shqiptar.

As mashtrimi mediatik,as shitja e bashkepunetoreve.As presioni e arroganca ndaj prokuroreve nuk e mbajne ne jete Edi Ramen.

Ai ka ngordhur duke lene pas kadavra qe kundermojne eren-kërmë qe kerkon dezinfektim para groposjes!Kjo metamorfoze tragjike e Edi Rames nuk erdhi nga kozmosi dhe fatkeqesisht as nga nderkombetaret por ekskluzivisht nga Partia Demokratike e cila edhe pse me kosto elektorale ju eshte qasur aspiratave madhore te shqiptareve.Sot Edi Rama si qeni qe pret ngordhjen leh pa pushim e me hungurime.Ai ben nacionalistin per te humbur e tjetersuar vemendjen kur nuk ka njeri qe e njeh e nuk e din se ai eshte doktrinari bastard i antikombit,antifamiljes!Ai ben shtetarin eksigjent kur subkoshienca e tij eshte e mbisunduar nga kaosi mental deri ne semindje pa mundesi permiresimi.Sot erdhi fundi i tij.Nje fund jo vetem pa lavdi por i turpshem deri ne neveri.Partia Demokratike ndonese pa shume poza patetike ishte dhe ngelet skaneri qe diagnostikoi dhe transmentoi sistematisht te shqiptaret e nderkombetaret fytyren e vertete te Edi Rames dhe çakejve e lakejve rreth tij.Sot fjalen e kane shqiptaret e Partia Demokratike eshte me shume se kurre misionarja e aspiratave te tyre.Pritshmeria natyrisht ndaj demokrateve eshte e larte e imperative por dijeni se nuk kishim te benim me nje bande rrugaçesh province por me nje bande politike e shteterore kriminale te pashoq ne historine moderne.

Nese ne Arabi po arrestohen princer e ministra edhe ketu ne Sulltanatin qe ngriti Edi Rama po fryn era e fundosjes se “Sheikeve”te droges e korrupsionit.Ndaj lipset durim e guxim,qendrueshmeri e njemendesim ne groposjen e kesaj kufome politike qe te shpetoje pa u varrosur shpresa e gjenerates sone.ALBINA DEDA.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s