Kategori
Uncategorized

Dhe maçokët rrinë e presin, për të ngrënë atë që dhjesin.

Dhe maçokët rrinë e presin, për të ngrënë atë që dhjesin.

E PD…PD u mbajte me hunj të çkulur.

Ore deri dije gjithë këta emra, kush më shumë e kush më pak ishin antare dhe kontribues të PD_së por fsheur edhe të LSI_PS_së.

Disa si…
Agai i Vranishti me shkolle te mesme (Ylli Taho) i emeruar doganier nga Nadiri vëllaj i Bodes sepse i kishin gratë kusherira te para, ikën me nga 500 000 euro si doganier peshoreje dhe sot paturpësisht është N/Kryetar bashkie duke sponsorizuar 35 000 euro.

Krye hajduti tjetër…
Romeo Hajdërlli (agai i Sulit) erdhi si emigrant grek me emrin Elvis, me 6 klasë, por që bleu punen me 7000 euro, dhe diplomën në Tetovë, me 3000 euro ero, plus pagoi dhe 7000 euro te tjera per tu bere pergjegjes turrni, lekët e vjedhura ne doganë si doganier dhe pergjegjes turrni, arriti të beje nje pallat 5 kat dhe nje farmaci në Bilisht.
Sot është Drejtor i ujsjellsit në Bilisht, duke sponsorizuar 20 000 euro.

Më krye bastardi….Valer Hoxha (Vali Viçka).
Agai i Vranishtit e nisi karierën me Gjinushin, e vaxhdoi me PD_në si financues i Rusmajit, si kryetar komisjoni i PD_së Devoll më 2013 për meritat e tij ne firmosjen e proçesverbalit pa kundershtim nga PD, emërohet në DPD dhe përfundon drejtues në Bashkine e Tiranës me Erjon Velinë.

Pse Ritvani ju hodhi gotën e ujit drejtuesve të fushatës në lokali i Paros në selia e PD_së.
Per 500 000 euro qe miqte e tij doganiere duke e mashtruar i nuk i hodhen keto lek ne fushate por i moren per vete?

Si i mori 100 000 euro doganieri i Qafthanës Ylli Nushi dhe nga erdhen ato??? plus nja 400 mije te tjera qe moren te tjeret dhe ???? Lekët e financimit të fushatës më 2013,për ti financuar në fshatrat Hoçisht, Ģrace, Baban, Stropan, Eçmenik, dhe u zhduk në Greqi pa lënë gjurmë.

Po babëzia Vali (Viçka) Hoxha që kolegët i plumbosën dhe bagazhin e bencit te mbushur me fruta ne dogane, sa dhjetra mijera euro mori?
Eh Vali Viçka, Vali Viçka, mos ishte Rusmajli sot do ishe akoma burg.
Nuk e di a të kujtohet skandali me eskavatorin grek i futur për disa muaj në shqiperi dhe ti duke marre disa mije euro i bere dalje fiktive nga shqiperia në Kapshticë.
U desh denancimi i palës Greke (i pronarit ne Kostur) që të zbulohej ky maskarallek dhe ky abuzim i joti, dhe eskavatori u gjet nga policia ne Bilisht diku prane ne nje gurore.

Harrova…
Doganierin krye majtistin Devi Bahon nga Verleni, fshat me shefin, qe vet shefi i doganet krye hajduti Artan Zaimi e mori doganier vetem e vetem me kemnguljen e tij, sepse ( Babai i Devit simbas Artanit) ish mesuesi i tij,nuk po e ngopte dot me buke… dhe e ngopi me leke te vjedhura ne dogane.

Mbas tortes pihet dhe kokakole.
Eh ku je Engjellush Collaku.
Engjell Collaku qe me me emrin e Bodes beje ligjin ne dogane, dhe leket me kurvat ne korce i harxhoje, aq sa dhe ne aksidentin e rende qe bere ne Plase ja futet atij fshatarit te shkrete, vazhdon perseri doganier tanime i LSI-se, si nje prostitute politike dhe mbetje e PD_se.

Po si mund te larghoem pa folur pak dhe bosin e LSI_se, kryehajdutin ish policin e forcave speciale,apo vellain e kryetarit te kesaj dege per Devollin, Edi Cenollin, nje krye hajdut, nje ish polic qe mori pjese, arrestoj dhe torturoj duke i shkulur edhe thonjte mikuk tim Azgan Haklajn ne Tropoje.
Si mund te harroj,,,, qe kam ndjekur duke u bere cop cop bashk me veturen time me sirena policie, bashk me komandantin e policise Landi Ibom fugonin e kondrabandes te drejtuar nga miku personal i Tan Zaimit nje kondrabandist nga Fshati Fitore, Arti Feto, i cili nen emrin e PD dhe Bodes,bente disa here ne jave kondrabande konfeksionesh Kineze gjithmone nen emrin e PD-se dhe Bodes.
Po si mund ta harroj……
Sepse nuk mund te harroj asgje as atehere kur Romeo Hajderlli kalonte nepermjet rrobave te vjetra qe vinin me kamion nga greqia dhe traktore te vegjel te vjedhur po ne Greqi.

Dhe nuk mbaron me kaq të dashur koleget e mij hajdut,qe si brumbuj haleje u futet ne institucionet e shtetit dhe ashtu perseri vazhdoni te qendroni….dhe radha vazhdon.

One reply on “Dhe maçokët rrinë e presin, për të ngrënë atë që dhjesin.”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s