Kategori
Uncategorized

Albanian parliament Half of MPs gangësterë .

Albanian parliament Half of MPs gangësterë .

MBERRIN MIKU, STEFAN FULE:

Gjysma e deputetëve gangësterë të parlamentit shqiptar me gjimnaz, dhe diploma fallco me 5000 euro.

22 vjet më parë, në zgjedhjet e 1992, Parlamenti prej 155 deputetësh kishte 21 profesorë doktorë, 71 pedagogë dhe dy persona pa diplomë, një prej të cilëve Sabri Godo, i cili, gjithashtu, kishte më shumë kulturë se 95 për qind e Parlamentit të sotëm.

Sot është skandal, 17 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë janë me diploma të universiteteve të Struges dhe Tetovës, vetëm me sistemin e parë, pa bërë ndonjë master të mëtejshëm.

Por paradoksi thellohet edhe më shumë, kur 21 deputetë nuk japin asnjë informacion mbi arsimin e tyre dhe shumë të tjerë kanë paraqitur diploma universitetesh modeste. Të shkolluar në Universitet private në Shqipëri.

Dhe tani baballaret e kombit.
Duke pritur dhuraten e premtuar nga evropa (bujare).Njesoj si macoket e rrugeve, peshkun e hedhur. A nuk ngjasojne me keta macoke ngjyra ngjyra, qeveritaret politikanet dhe deputetet tane te nderuar ?!
Duke pritur dhe u mburrur me…..ato c`ka kane mbetur ne varke,te sjella me (bujari) nga miqte tane.
“Cironka” Sic i thone Korcaret.

“Per boset tane politikane”.

Shume krenare por te dhjere,
keshtu keni qene nga here.
Si macoket rrini e prisni,
C`thote evropa hani dhisni.

Porsi ujin qe pret misri,
Edhe blini edhe shisni.
Ne sy shihni Stefan Fulen,
Si zambaku sheh zymbylen.

Si Ed Rama si Berisha,
Pijne qumesht ne a`to cica.
Vec per ta ka buallica,
Rrofte e qofte katovica.

Amanet la rahmet-liu,
Qe PD-ne ta marre Saliu.
Dhe PS-ne ta marre Fatosi,
Njesoj qumeshti edhe kosi.

Si viktimat si xhelati,
Ne are njesoj prashit shati.
Rrofte e qofte demokracija,
Ne evrope hyn shqiperia.

Dhe macoket rrine e presin,
Duke ngrene ate qe dhjesin. 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s